ua en ru

НБУ знизив вимоги до резервів банків на спецрахунку до 60%

Автор: RBC.UA
На окремому рахунку в Національному банку України (НБУ) № 3203 "Кошти обов'язкових резервів, що перераховані банками" банкам з 31 березня необхідно тримати 60% суми обов'язкових резервів, сформованих за попередній звітний період резервування. Про це йдеться в постанові НБУ від 21 березня 2012 р., текст якого є в розпорядженні РБК-Україна.

На окремому рахунку в Національному банку України (НБУ) № 3203 "Кошти обов'язкових резервів, що перераховані банками" банкам з 31 березня необхідно тримати 60% суми обов'язкових резервів, сформованих за попередній звітний період резервування. Про це йдеться в постанові НБУ від 21 березня 2012 р. №102 "Про регулювання грошово-кредитного ринку", текст якого є в розпорядженні РБК-Україна.

Раніше цей норматив складав 70%.

Вимога до залишку на кореспондентському рахунку банку в НБУ не змінилося - необхідно тримати залишок суми обов'язкових резервів, сформованих згідно з установленими нормативами на відповідний період.

Крім того, Нацбанк вніс такі зміни до нормативів обов'язкового резервування банків:
- по короткостроковим коштам і вкладам (депозитам) юридичних і фізичних осіб в іноземній валюті - збільшено на 0,5 п.п., до 8;
- по коштам депозитів юридичних і фізосіб в іноземній валюті на вимогу і коштам на поточних рахунках - збільшено на 0,5 п.п., до 8,5;
- по коштам, які залучені банками від банків-нерезидентів та фінансових організацій-нерезидентів у російських рублях - зменшено з 2 до 0.

Вимогу до обсягу обов'язкових резервів, який має зберігатися щоденно на початок операційного дня на коррахунку банку в НБУ посилено з 25% до 30% від суми обов'язкових резервів, що сформовані за попередній звітний період резервування.

Цією ж постановою НБУ знизив облікову ставку з 7,75% до 7,5%.

Нагадаємо, згідно з постановою регулятора N407, з 30 листопада 2011 р. банки повинні були тримати на окремому рахунку в НБУ не 100% своїх обов'язкових резервів, а тільки 70%. За оцінкою банкірів, це звільнило 3-3,5 млрд грн, заблокованих раніше в НБУ.

Попередній раз НБУ змінював нормативи резервування навесні 2011 р. Тоді регулятор встановив, що банки повинні перераховувати на окремий рахунок не 50%, а 100% обов'язкових резервів. Це дозволило НБУ в цілях боротьби з інфляцією з 1 травня вилучити з банківської системи близько 4 млрд грн.