ua en ru

На погашення заборгованості по зарплати додатково виділено 1,6 млрд грн, - Тігіпко

Автор: RBC.UA
Кабінет міністрів України додатково виділив 1,6 млрд грн на погашення заборгованості з виплати заробітної плати. Про це сьогодні заявив виконувач обов'язків віце-прем'єр-міністра, міністра соціальної політики Сергій Тігіпко. Як повідомляється, зазначені кошти будуть виділені за рахунок перерозподілу видатків держбюджету.

Кабінет міністрів України додатково виділив 1,6 млрд грн на погашення заборгованості з виплати заробітної плати. Про це сьогодні заявив виконувач обов'язків віце-прем'єр-міністра, міністра соціальної політики Сергій Тігіпко, передає кореспондент РБК-Україна.

Читайте також: Заборгованість по зарплатах медиків не є критичною, - МОЗ

"Ми ще 1,6 млрд гривень виділили на погашення заборгованості по заробітній платі", - наголосив Тігіпко.

В.о. віце-прем'єра також заявив, що уряд на своєму засіданні сьогодні, 3 грудня, прийняв відповідне рішення, згідно з яким зазначені кошти будуть виділені за рахунок перерозподілу видатків держбюджету.

За словами Тігіпка, на останніх двох засіданнях Кабміну на зарплати було вирішено виділити 2,9 млрд гривень: "І цього, за нашими розрахунками, вистачає, щоб не було ні копійки заборгованості по зарплаті та всіх соціальних виплатах до кінця 2012 року", - сказав глава Мінсоцполітики.

Читайте також: В Україні майже 5 млн людей працюють нелегально

Напередодні Тігіпко запевняв, що заборгованість по зарплаті бюджетникам буде ліквідована найближчими тижнями. "Зарплати лікарів, вчителів, інших працівників бюджетних установ - це захищені видатки, які повинні здійснюватися в будь-якому випадку. Всі необхідні для цього кошти будуть перераховані місцевим бюджетам", - зазначав Тігіпко.

Раніше питанням виплати заборгованості по зарплаті перейнявся прем'єр-міністр Микола Азаров. Визнавши, що ситуація з невиплатою зарплат в Україні "не критична, але неприйнятна", він доручив провести загальноукраїнську селекторну нараду з регіонами. "Доручаю в терміновому порядку надати фінансову допомогу в тих випадках, де вона потрібна об'єктивно", - заявляв керівник уряду наприкінці листопада.

Крім цього, Азаров зажадав спитати з окремих чиновників за нераціональне використання виділених Кабміном коштів на соцвиплати. "Ми перевірили сигнали про невиплати, які з'явилися першими. І в кожному випадку, в кожному регіоні на бюджетних рахунках коштів більше, ніж заборгованість. А кошти пускалися не на виплати зарплат... А вони повинні бути на першому місці", - заявляв Азаров.

Читайте також: У Києві станом на 30 листопада заборгованості з виплати зарплати бюджетникам немає

При цьому він поскаржився, що тему по заборгованості з виплатами зарплат і пенсій найчастіше використовують у політичних цілях. "Нехай усі будуть упевнені, що новорічні свята ми зустрінемо з хорошим настроєм і оптимізмом", - запевняв Азаров.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Кабмін готовий покрити дефіцит місцевих бюджетів для виплати зарплат. "Уряд, безумовно, вирішить проблем тих регіонів, які до нас звернуться... Але керівникам і політикам я хочу сказати, щоб вони припинили мітингувати, нагнітати ситуацію", - заявляв Азаров на засіданні Кабміну.

Раніше, в середині листопада ц.р., в Мінсоцполітики заявляли, що заборгованість із виплати зарплат працівникам бюджетних установ, що фінансуються з держбюджету, є "технічною" і не перевищує 1% місячних сум виплат.

Читайте також: Частка тіньової економіки України становить близько 20%, - МВФ

"Станом на 1 листопада ц.р. заборгованість із заробітної плати працівникам бюджетних установ, що фінансуються з державного бюджету, мала місце лише у двох із 25 областей України, а саме: у Донецькій області в сумі 145,3 тис. грн і в м. Києві в сумі 137,2 тис. грн. Дані суми знаходяться в межах 0,1% від загальної суми виплати заробітних плат у цих регіонах. Заборгованість по заробітній платі перед працівниками бюджетних установ, які фінансуються за рахунок місцевих бюджетів, мала місце в Харківській області в сумі 689,8 тис. грн і в Чернігівській області в сумі 881,5 тис. грн, що не перевищує, відповідно, 0,4% і 1% від виплат бюджетних зарплат у цих областях ", - йшлося в повідомленні прес-служби відомства.

Читайте також: Дефіцит бюджету за 10 міс. виріс майже втричі - до 33,2 млрд грн, - Мінфін

Зазначимо, що, за даними Державної служби статистики (Держстату), на 1 листопада 2012 р. заборгованість із виплати заробітної плати в Україні становила 896 млн 906 тис. грн, скоротившись на 3,2% до минулого місяця.

При цьому рівень безробіття за звітний період знизився до 1,4%. Так, на 1 листопада 2012 р. у Держслужбі зайнятості було зареєстровано 399,9 тис. безробітних.

Що стосується середньої зарплати, то в жовтні вона зросла на 1,5% - до 3 тис. 110 грн.

Читайте також: Кількість українських емігрантів у світі зросла до 6 млн осіб (фото)

Додамо також, що з 1 грудня ц.р. в Україні зросли прожитковий мінімум, мінімальна зарплата та пенсії. Так, мінімальна зарплата, як і прожитковий мінімум для працездатних осіб, тепер становить 1134 грн, а розмір погодинної оплати праці - 6,8 грн.

Як повідомлялося, 9 жовтня Президент Віктор Янукович схвалив збільшення перерахувань Національного банку України до держбюджету на 71 млн грн для фінансування соціальних виплат. Згідно з текстом підписаного Януковичем закону, НБУ у 2012 р. щоквартально перераховує до держбюджету кошти на загальну суму не менше 10 млрд 671 млн 37,9 тис. грн.

Нагадаємо, заборгованість з виплати зарплати в Україні у 2011 р. зменшилася до 977,37 млн грн.