ua en ru

Міноборони має намір до 2017 р. скасувати термінову службу в ЗСУ

Автор: RBC.UA
Розроблена Міністерством оборони реформа Збройних сил України (ЗСУ) передбачає скорочення чисельності української армії протягом найближчих 5 років з 192 тис. до 70 тис. осіб. Крім того, до 2017 р. планується скасувати термінову службу у ЗСУ.

Розроблена Міністерством оборони реформа Збройних сил України (ЗСУ) передбачає скорочення чисельності української армії протягом найближчих 5 років з 192 тис. до 70 тис. осіб. Крім того, до 2017 р. планується скасувати термінову службу у ЗСУ.

Про це свідчить концепція реформування і розвитку Збройних сил України (ЗСУ) до 2017 р., проект якої є у розпорядженні видання "Дзеркало тижня. Україна".

Як відомо, на сьогоднішній день у ЗСУ, згідно з даними Білої книги-2011, налічується 192 тис. осіб, з яких 144 тис. військовослужбовців і 48 тис. цивільного персоналу. Через 2,5 роки (до кінця 2014 р.) у ЗСУ повинно залишатися 100 тис. осіб, з яких 85 тис. - військовослужбовці і 15 тис. цивільні особи.

До кінця реформи - в 2017 р. - військовослужбовців має залишитися 70 тис.

Одним з головних пріоритетів концепції є виконання армією бойових завдань без додаткової мобілізації. Хоча повністю ідея мобілізаційного ресурсу авторами документа не відкидається - передбачено збереження здатності ЗСУ нарощувати бойовий потенціал у разі небезпеки масштабної війни.

Нагадаємо, на реформування української армії наполягає Президент Віктор Янукович. Янукович заявляв, що Міністерство оборони і Генерального штабу ЗСУ мають спільно підготувати реалістичну концепцію радикального та ефективного реформування української армії.

Нещодавно Президент приступив до кадрових ротацій. 8 лютого Віктор Янукович підписав указ про звільнення Михайла Єжеля з посади міністра оборони України і призначив на його місце Дмитра Саламатіна. Також змінився начальник Генерального штабу-головнокомандувач ЗСУ - замість Григорія Педченка на посаду Президент призначив генерал-лейтенанта Володимира Заману.

Також Янукович своїм указом доручив створити комітет на чолі з Андрієм Клюєвим з реформування та розвитку ЗСУ та оборонно-промислового комплексу.

За словами Президента, головним результатом такої реформи має стати створення компактних і ефективних Збройних сил, здатних захистити національні інтереси України.

Раніше тепер уже екс-міністр оборони Єжель повідомляв, що чисельність українського війська протягом наступних п'яти років буде скорочена на 15-20%. До 2017 р. планується вдвічі підняти грошове утримання військових. Як бачимо, нинішня програма Міноборони пропонує ще більш радикальне скорочення. Раніше начальник Генерального штабу Педченко заявляв, що до 2017 р. частка професійних військовослужбовців в армії України складе 80%. Цей документ пропонує взагалі скасувати термінову службу. Мабуть, кадрові перестановки в українській армії були пов'язані з незадовільним реформуванням ЗСУ колишніми керівниками.

Нагадаємо, у державному бюджеті України на 2012 р. Міноборони передбачено 16,3 млрд грн, що становить 1,1% ВВП. Зокрема, на модернізацію військової техніки і закупівлю танків передбачено 1 млрд грн.

У 2006-2011 рр. Україна направила на фінансування армії 7 млрд дол. У тому числі в 2011 р. Збройні сили отримали 1,6 млрд дол. - 92% або 0,98% ВВП. Порівняно з 2010 р. грошовий ресурс зріс на 20%.