ua en ru

Мінекономрозвитку хоче дозволити 16 підприємствам ОПК проводити держзакупівлі без тендерів

Автор: RBC.UA
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України пропонує вивести з-під закону "Про здійснення державних закупівель" 16 підприємств оборонно-промислового комплексу.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України пропонує вивести з-під закону "Про здійснення державних закупівель" 16 підприємств оборонно-промислового комплексу. Про це йдеться в проекті постанови Кабміну, оприлюдненому на сайті Мінекономрозвитку.

У список таких підприємств Мінекономрозвитку внесло "Севастопольське авіаційне підприємство", "Львівський бронетанковий завод", "Запорізький автомобільний ремонтний завод", "Луцький ремонтний завод "Мотор", "Феодосійський судномеханічний завод", "Антонов", Завод ім. Малишева, "Конструкторське бюро "Південне ім. Янгеля", "Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. Макарова", "Об'єднання "Комунар", "Феодосійська суднобудівна компанія "Море", "Науково-виробниче об'єднання "Київський завод автоматики ім. Петровського", "Харківський машинобудівний завод "ФЕД", "Павлоградський хімічний завод", "Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро "Прогрес" імені академіка Івченка, Херсонський державний завод "Паллада" і "Науково-виробничий комплекс газотурбобудування "Зоря" - "Машпроект".

Нагадаємо, що 5 серпня набув чинності закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель". Таким чином, з Господарського кодексу були виключені норми, за якими державні підприємства для закупівель товарів, робіт і послуг використовують процедури, визначені законом про держзакупівлі. Також з кодексу виключені пункти, які підпадають під дію закону про держзакупівлі комунальних підприємств.

Згідно з документом, під дію закону про держзакупівлі більше не підпадають придбання, оренда землі та нерухомості, послуги, що надаються для здійснення емісії або купівлі-продажу цінних паперів, навчання в закордонних вузах, ряд закупівель для організації і здійснення гастролей і фестивалів національного рівня, а також для забезпечення діяльності спортивних збірних країни.

Ці зміни стурбували ЄС, про що повідомив спікер комісара ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Петер Стано. "Євросоюз нещодавно висловив стурбованість щодо браку відданості української влади принципу проводити таку політику державних закупівель, яка б відповідала майбутньої угоди про асоціацію та міжнародним принципам", - сказав Стано.

Раніше громадські організації в Україні критикували зміни до закону про державні закупівлі за те, що вони відкривають нові можливості для корупції. У свою чергу, державні підприємства критикували закон про держзакупівлі за його негативний вплив на бізнес. Наприклад, авіабудівники з держпідприємства "Антонов" були змушені проводити тривалу процедуру закупівель двигунів, які їм завжди поставляла тільки одна компанія - ВАТ "Мотор Січ". При цьому використовувалися не бюджетні кошти, а оборотні кошти компанії.