ua en ru

Справа Власенка перебуває винятково в юридичній площині, - МЗС

Автор: RBC.UA
Міністерство закордонних справ України у відповідь на заяви офіційних представників іноземних держав та міжнародних організацій щодо рішення Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) про дострокове припинення повноважень депутата від фракції "Батьківщина" Сергія Власенка, закликало утримуватися від необгрунтованих звинувачень на адресу законодавчої, виконавчої та судової влади України.

Міністерство закордонних справ України у відповідь на заяви офіційних представників іноземних держав та міжнародних організацій щодо рішення Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) про дострокове припинення повноважень депутата від фракції "Батьківщина" Сергія Власенка, закликало утримуватися від необгрунтованих звинувачень на адресу законодавчої, виконавчої та судової влади України. Про це повідомила прес-служба МЗС України.

У МЗС підкреслили, що рішення ВАСУ про дострокове припинення повноважень Власенко є обгрунтованим. "Згідно зі статтею 78 Конституції України, народний депутат України не має права суміщати депутатську діяльність з іншою роботою, крім викладацької, наукової та творчої. У випадку з Власенко Колегія суддів ВАСУ дійшла висновку, що викладені в позовній заяві обставини суміщення депутатських повноважень з адвокатською діяльністю є обгрунтованими", - йдеться в заяві відомства.

Читайте також: Позбавлення депутатів мандатів, як це зроблено у випадку з Власенком - не європейський шлях, - Фюле

У зв'язку з цим, МЗС України нагадує, що рішення ВАСУ є обов'язковими для виконання і оскарженню не підлягають. "Враховуючи це, ми здивовані намаганням, зокрема, Державного департаменту США, давати політичні оцінки судовим рішенням і процесам, які лежать виключно в юридичній площині. Крім того, в Україні не залишилося непоміченим вибіркове увагу виключно до справи народного депутата від опозиції. Це створює враження, що окремі іноземні політики допускають можливість уникнути відповідальності перед законом для представників опозиції", - йдеться в заяві.

МЗС України закликало міжнародних партнерів утримуватися від необгрунтованих звинувачень на адресу законодавчої, виконавчої та судової влади України.

Нагадаємо, що сьогодні ВАСУ позбавив Сергія Власенка депутатських повноважень. На рішення суду вже відреагували в Європі.
Зокрема європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле у своєму Twitter заявив, що Позбавлення депутатів їх мандатів таким способом, як це було зроблено у випадку з Сергієм Власенко - не європейський шлях. "Хіба це наближає Україну до ЄС?", - написав Фюле.

Читайте також: Позбавлення мандату Власенко - крок назад від підписання УА з ЄС, - віце-президент Європарламенту

Свою думку щодо сьогоднішнього рішення ВАСУ про позбавлення мандата депутата від "Батьківщини" Сергія Власенка висловив також віце-президент Європейського парламенту Яцек Протасевич. На його думку, сьогоднішнє рішення суду віддаляє Україну від підписання СА з ЄС. "Власенко був позбавлений депутатського мандата, незважаючи на заклики міжнародного співтовариства. Я боюся, що це ще один крок назад від підписання угоди про асоціацію", - написав Протасевич, висловивши думку, що терпіння Європарламенту добігає кінця.

Причиною позбавлення Власенко мандата є суміщення адвокатської діяльності та депутатської. Як заявив лідер "Батьківщини" Арсеній Яценюк, уже сьогодні буде готова скарга в ЄСПЛ. Також у "Батьківщині" заявили, що мають намір блокувати роботу парламенту до його розпуску, оскільки, за словами депутата Володимира Бондаренка: "Ми будемо блокувати парламент, тому що парламент, який дозволяє фальсифікувати рішення одного зі своїх комітетів, а голова парламенту - абсолютно безпідставно - підписувати сфальсифіковані рішення, не заслуговує, щоб він був в Україні".

Читайте також: ВАСУ позбавив Власенка депутатського мандата

Зазначимо, що ще вчора Європарламенту Ребекка Хармс, присутня на засіданні, заявила, що судовий процес щодо дострокового позбавлення мандату Власенко є політичним. Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президент Європейської Комісії Кетрін Ештон і європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле ще вчора закликали українську владу вирішити цю проблему таким чином, щоб не складалося враження про зловживання судовою системою в політичних цілях.

Також варто зазначити, що раніше сьогодні МЗС відзначало, що незважаючи на стурбованість ЄС ситуацією з позбавленням народних депутатів мандатів, все-таки вдасться підписати угоду про асоціацію.