ua en ru

Міжплемінна різанина в Південному Судані: Загинули 57 людей

Автор: RBC.UA
У Південному Судані в штаті Джонглей жертвами останніх міжплемінних зіткнень стали 57 людей, переважно жінки і діти, повідомляє France 24.

У Південному Судані в штаті Джонглей жертвами останніх міжплемінних зіткнень стали 57 людей, переважно жінки і діти, повідомляє France 24.

За даними місцевої влади, напад вчинили близько 60 представників племені Мурле, які атакували два села племені Лу Нуер з метою заволодіти худобою супротивника і помститися за попередні зіткнення. В результаті воїнам Мурле вдалося захопити більше 20 тис. голів худоби.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що близько 6 тис. збройних молодих людей з племені Лу Нуер напали на м.Пітбор, де в основному проживає плем'я Мурле, яке вони звинувачують в крадіжці великої рогатої худоби. Варто відзначити, що подібні звинувачення часто взаємні і є основним приводом для кровопролитних атак. Бойовики з Лу Нуер атакували своїх ворогів і відступили лише після того, як по них відкрили вогонь урядові війська.

Пізніше представник влади округу Пітбор Джошуа Коньї заявив, що через чвари на етнічному ґрунті в країні сталося справжнє масове вбивство. За його словами, перерахунок тіл загиблих показав, що серед жертв міжетнічного конфлікту - 2 тис. 182 жінки і дитини і 959 чоловіків. За словами Коньї, в даний час невідома доля близько 1 тис. дітей з племені Мурле. Він побоюється, що їх могли повести в рабство.

Між цими племенами ведеться одвічна боротьба за право володіти худобою. За даними ООН, за 2011 р. понад 1 тис. 100 осіб стали жертвами цієї боротьби. Сили безпеки Південного Судану не можуть забезпечувати порядок у регіоні через його важкодоступність.

У грудні в результаті нападу на село в штаті Джонглей загинула щонайменше 41 людина з племені Лу Нуер, серед яких жінки і діти. У нападі звинуватили членів сусіднього племені Мурле.

Нагадаємо, останній конфлікт почався 19 серпня 2011 р. між племенами Мурле та численнішим Лу Нуер, коли перше спробувало вкрасти близько 40 тис. корів.

Самі Лу Нуэр також не проти заволодіння чужою худобою. У січні 2010 р. вони напали на пастухів племені Дінка і захопили кілька тисяч одиниць худоби. Потім в етнічних зіткненнях загинули щонайменше 140 осіб.

У вересні 2009 р. на півдні Судану в результаті міжплемінних збройних сутичок загинуло щонайменше 100 людей. Тоді група бойовиків з племені Лу Нуер атакувала будівлю адміністрації в селі Док Бадієт, де проживало вороже плем'я.

Влада Південного Судану оголосила штат Джонглей "зоною лиха", у той час як ООН має намір почати масштабну операцію з надання допомоги понад 60 тис. жителів штату.

Держава Південний Судан з'явилася на карті світу 9 липня 2011 р., після того, як жителі цього територіального утворення проголосили на референдумі незалежність від решти частини Судану. Цьому передували дві кровопролитні війни, які південці вели за незалежність від Хартума.

У 1983 р. в Судані спалахнула громадянська війна між ісламськими Північчю, населення якого складають переважно араби, і християнським Півднем, який в основному населяють громадяни неарабського походження. Південців підтримали Ефіопія і Уганда. Конфлікт тривав до 2005 р. і забрав з обох сторін близько 2 млн життів.

Напруженість у відносинах між Хартумом і Джубой зберігається і донині. Не виключено, що до етнічних протистоянь всередині Південного Судану може додатися військовий конфлікт з сусідньою державою.