ua en ru

Литвин: Парламент може відкласти введення ринку землі до січня 2014 року

Автор: RBC.UA
Верховна Рада України (ВР) може відкласти введення ринка земель в Україні до 1 січня 2014 р. Про це заявив спікер Верховної Ради Володимир Литвин.

Верховна Рада України (ВР) може відкласти введення ринка земель в Україні до 1 січня 2014 р. Про це в інтерв'ю "5 каналу" заявив спікер Верховної Ради Володимир Литвин.

Він заявив, що відповідний законопроект внесений на розгляд ВР.

Варто зазначити, що парламент не буде розглядати на 11 сесії VI скликання законопроект про ринок землі.

Читайте також: Держземагентство: Розгляд законопроекту про ринок землі відклали через передвиборчої кампанії

На попередній сесії ВР також відмовилася його розглядати, незважаючи на те, що парламентський комітет з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендував парламенту прийняти у другому читанні та в цілому законопроект про ринок земель.

Законопроект № 9001-д "Про ринок землі" народні депутати прийняли в першому читанні 9 грудня 2011 Документом передбачається купівля-продаж земель сільськогосподарського призначення з 2013 р.

Читайте також: Земля сільгосппризначення не буде абсолютно вільним товаром

Законопроектом передбачено такі основні положення як обмеження суб'єктного складу осіб, які можуть набувати право власності на землі сільськогосподарського призначення тільки громадянами України, державою та територіальними громадами. Іноземці, особи без громадянства, юридичні особи не можуть набувати у власність землі сільськогосподарського призначення за цивільно-правовими договорами, крім того, відповідні особи, які після набуття чинності цього закону, будуть здобувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення зобов'язані відчужувати їх протягом одного року з дати вступу. Земельні ділянки, які не були відчужені у строк, будуть відчужуватися примусово за рішенням суду.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook

Крім того, закон передбачає, що покупець земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва зобов'язаний подати декларацію про джерела надходження коштів за формою, затвердженою Кабінетом міністрів України.

Також законопроектом передбачено введення максимальної площі земель сільськогосподарського призначення, що може перебувати у власності однієї фізичної особи не більше 100 га незалежно від місця їх розташування, як раніше РБК-Україна заявляв голова Державного агентства земельних ресурсів України (Держземагентства) Сергій Тимченко.

Відзначимо, 27 грудня Верховна Рада продовжила мораторій на купівлю-продаж с/г земель до 1 січня 2013 р.

Раніше директор Світового банку в Україні, Білорусії і Молдавії Мартін Райзер сказав, що Світовий банк побоюється скасування мораторію на продаж земель сельскохозяйсвенного призначення до створення умов для належного функціонування ринку земель. Також, за словами Райзера, ризики неправильного проведення земельної реформи залишаються високими.

У проекті держбюджету на 2012 р. закладено 333 млн грн на завершення земельної реформи. В цілому для проведення земельної реформи знадобиться не менше 10 років.