ua en ru

Лагард впевнена, що Європі в 2012 р. вдасться уникнути рецесії

Автор: RBC.UA
Європі, ймовірно, вдасться уникнути рецесії в цьому році, вважає голова Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард. Про це глава МВФ заявила в інтерв'ю південноафриканської пресі під час дводенного візиту в ПАР, передає Reuters.

Європі, ймовірно, вдасться уникнути рецесії в цьому році, вважає голова Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард. Про це глава МВФ заявила в інтерв'ю південноафриканської пресі під час дводенного візиту в ПАР, передає Reuters.

"Ситуація в єврозоні істотно змінилася за останні 18 місяців, у зв'язку з чим є всі підстави бути більш оптимістичними відносно прогнозів на майбутнє", - сказала Лагард.

Тим часом, не всі експерти розділяють оптимізм Лагард. На тлі занепокоєння інвесторів відносно майбутнього єврозони курс євро по відношенню до японської ієни впав до найнижчої позначки за останні 11 років (з грудня 2000 р.), при цьому по відношенню до долара євро опустився до мінімального рівня за 16 місяців.

7 січня 2012 р. впливове німецьке видання повідомило, що Міжнародний валютний фонд втрачає довіру до грецьких політиків і сумнівається в їх здатності впоратися з проблемами в державних фінансах країни.

Одночасно радник міністра фінансів Німеччини Вольфганга Шойбле Клеменс Фуэст в минулі вихідні відзначив, що домовленості про добровільне списання приватним сектором 50% заборгованості по держоблігаціям Греції, що передбачено планом порятунку, узгодженим лідерами Євросоюзу на саміті в Брюсселі восени 2011 р., не достатньо, щоб впоратися з борговою кризою.

Також Фуэст не виключив, що Греції доведеться залишити валютный блок. Однак, позавчора член правління Європейського центрального банку (ЄЦБ) Люк Коен заявив, що сценарій розпаду єврозони, який на думку експертів може статися внаслідок неспроможності Греції сплатити державні борги та необхідністю залишити зону евро - це "цілковита фантазія". Раніше офіційний представник уряду Греції Пантеліс Капсис заявив, що Греція може опинитися поза єврозоною, якщо не підпише нову кредитну угоду з ЄС. У свою чергу, керівник об'єднання грецьких банків Василіс Рапанос заявляв, що питання, чи залишиться Греція в єврозоні, має вирішитися в першому кварталі 2012 р.

Нагадаємо, глава уряду Греції Лукас Пападемос 4 січня заявив, що вже в березні країні загрожує обвальна криза неплатежів за боргами. За його словами, якщо профспілки не погодяться піти на більш значні скорочення заробітної плати, міжнародні кредитори відмовляться від подальших платежів на користь Греції. Як наслідок, сказав прем'єр, програма порятунку економіки Греції перестане працювати і країна буде нездатна розплатитися за боргами.

Зазначимо, після того, як в Греції був оголошений референдум щодо виходу з єврозони, знову набуло актуальності питання про її розпад. На початку листопада нині екс-прем'єр-міністр Греції Георгіос Папандреу оголосив всенародний референдум з питання нової програми допомоги країні. Ідею не підтримали і Папандреу пішов у відставку. Лідери світового співтовариства заявляли, що виступають за те, щоб Греція залишилась в зоні євро.

Також аналітики заявляли, що до розпаду єврозони може призвести банкрутство Італії. Зазначимо, раніше експерти Центру європейської політики повідомили, що Греція, Португалія та Італія навряд чи зуміють розрахуватися за своїми зовнішніми запозиченнями.

Європа вже досить тривалий період часу намагається боротися з борговими проблемами країн-членів, однак значних успіхів у цій боротьбі поки не видно. Першою країною, яка зіткнулася з серйозними проблемами, стала Греція. Поки влада ЄС намагалися врятувати одного з членів Єврозони і виділяла сотні мільярдів євро Греції, інша, але вже більш значна для Європи одиниця - Італія - виявилася в стані, близькому до грецького. До цього варто додати і боргові проблеми Ірландії, Португалії та Іспанії. Остання, за словами багатьох аналітиків, може піти по шляху Греції та Італії.