ua en ru

Квартальний прибуток Royal Dutch Shell знизився до 8,72 млрд дол

Автор: RBC.UA
Чистий прибуток британо-голландської нафтової компанії Royal Dutch Shell Plc. (що припадає на частку акціонерів материнської компанії) в I кварталі 2012 р. знизився на 1% - до 8,72 млрд дол проти відповідного показника річної давності на рівні 8,78 млрд дол.

Чистий прибуток британо-голландської нафтової компанії Royal Dutch Shell Plc. (що припадає на частку акціонерів материнської компанії) в I кварталі 2012 р. знизився на 1% - до 8,72 млрд дол проти відповідного показника річної давності на рівні 8,78 млрд дол. Про це повідомляється в опублікованому сьогодні звіті Shell.

Сукупна виручка Shell в січні-березні 2012 р. збільшилася на 7,8% і склала 123,77 млрд дол - проти виручки в 114, 84 млрд дол за той же період минулого року. Доподатковий прибуток скоротився на 6% - до 15,36 млрд дол (роком раніше - 16,42 млрд дол).

Обсяг видобутку нафти і газу Royal Dutch Shell в I кварталі 2012 р. виріс на 1,4% - до 3,55 млн бар. нафтового еквівалента на день (роком раніше - 3,50 млн бар./день).

Квартальні показники Shell перевершили очікування аналітиків: прибуток, скоригований на особливі статті, склав 7,28 млрд дол при прогнозі аналітиків на рівні 6,70 млрд дол

Shell першою з провідних європейських нафтокомпаній відзвітувала про результати діяльності в I кварталі 2012 р.

Зазначимо, що Shell стала першою західною компанією, яка уклала контракт з Китаєм про видобуток сланцевого газу. У березні державна China National Petroleum Corporation (CNPC) підписала угоду про розподіл продукції з Royal Dutch Shell, що допоможе їй добувати газ в провінції Сичуань.

На сьогоднішній день Китаю належать найбільші запаси сланцевого газу в світі. Згідно з оцінками китайського Міністерства землі та природних ресурсів, їх обсяг перевищує 25 трлн куб. м (близько 19% світових запасів). Тим не менш, комерційний видобуток такого газу в країні поки що не ведеться. Це Пекін і має намір виправити вже найближчим часом.

Нагадаємо, також, що у вересні минулого року ДК "Укргазвидобування" і компанія Shell Exploration and Production Ukraine підписали договір про спільну діяльність.

Домовленість дасть можливість застосувати в Україні новітні технології пошуку вуглеводнів у Дніпровсько-Донецькому басейні. Це дозволить видобувати раніше незадіяні ресурси газу, в тому числі нетрадиційні, що сприятиме збільшенню загального обсягу видобутку газу в Україні. Загальний обсяг інвестицій Shell за договором може становити 800 млн дол.

Зазначимо, що в планах Royal Dutch Shell на найближчі кілька років - інвестувати 4 млрд дол у видобуток газу на шельфі Нігерії. Вкладення плануються на 2014-2015 рр.. Інвестиції у видобуток природного газу будуть частиною стратегії компанії по боротьбі зі спалюванням газу на нафтових родовищах. Вважається, що подібна практика сприяє глобальному потеплінню.

Раніше стало відомо, що близько 11 тис. з 35 сіл в дельті річки Нігер Огоніленд подали до Високого суду Лондона позов проти Royal Dutch Shell. Позивачі стверджують, що два розливи нафти в 2008 р. знищили навколишнє середовище регіону і позбавили їх засобів до існування. Сума позовної заяви перевищує кілька десятків мільйонів доларів. Shell визнає наявність витоків, але заперечує необхідну позивачами суму компенсації. Раніше Shell виплатила місцевим жителям близько 3,5 тисячі фунтів компенсації, а також передала їм продовольство.

Нафтовики у свою чергу також регулярно звинувачують нігерійців у несанкціонованому відборі нафти. За даними компанії, щодня розкрадається близько 150 тис. бар. нафти.

Нагадаємо, що за підсумками 2011 р. чистий прибуток (що припадає на частку акціонерів материнської компанії) Royal Dutch / Shell Plc. виріс на 54% - до 30,92 млрд дол проти відповідного показника річної давності на рівні 20,13 млрд дол.

Royal Dutch Shell - найбільша в Європі нафтова компанії за ринковою вартістю. Створена в 1907 році шляхом злиття англійської Shell Transport and Trading і нідерландської Royal Dutch Petroleum. До складу групи входить 500 компаній. RDS належить 50 нафтопереробних заводів і 46 тис. заправних станцій. У 2010 році компанія отримала 20,5 млрд дол чистого прибутку. Працює в 140 країнах, на її частку припадає 3% світового видобутку нафти (140 млн т на рік) і 3,5% світового видобутку природного газу.