ua en ru

Кравчук: Зміни до Конституції надійдуть у ВР не пізніше 2014 р (відео)

Автор: RBC.UA
До парламенту проект закону про внесення змін до Конституції надійде не пізніше початку 2014 р. Про це на сьогоднішньому брифінгу заявив голова Конституційної асамблеї Леонід Кравчук, передає кореспондент РБК-Україна.

До парламенту проект закону про внесення змін до Конституції надійде не пізніше початку 2014 р. Про це на сьогоднішньому брифінгу заявив голова Конституційної асамблеї Леонід Кравчук, передає кореспондент РБК-Україна.

"На даний момент говорити з точністю до якогось місяця дуже складно. Але ми плануємо таким способом: до кінця цього року ми сформулюємо концепцію конституційних змін, починаючи з 13-го року і весь 13-й рік ми будемо працювати над текстом змін, його вносити на обговорення, експертувати його на українському та міжнародному рівні, а в кінці 13-го року, або на початку 14-го року, не пізніше, ми цей текст або проект закону про внесення змін до Конституції України ... подаємо Президенту України. Він його подає у свій час, який він визначить, до Верховної Ради", - сказав Кравчук.

Кравчук не вважає за необхідне змінювати статус Президента в оновленій Конституції. "Я вважаю, що змінювати статус Президента України ... немає потреби. Інша справа, що можна уточнити його (статус) дуже виважено, щоб не було жодного натяку на будь-які перетини (повноважень), на якісь посягання однієї гілки влади в інший бік. Це можна проаналізувати, але змінювати немає ніякої потреби", - сказав Кравчук.

Він також зауважив, що сьогодні в Конституції багато смислових і редакційних суперечностей, а також положень, які можуть двозначно прочитуватися, "тому потрібно пройтися по всіх статтях". "Можливо, будуть внесені ще розділи. Можливо, будуть скорочені якісь розділи. Уже сьогодні члени Конституційної асамблеї говорили, що можна створити якийсь розділ, який би охороняв саму Конституцію", - сказав Кравчук і додав, що всі такі пропозиції будуть обговорюватися на круглих столах з представниками суспільства.

Сьогодні пройшло перше засідання Конституційної асамблеї. Президент України Віктор Янукович, який брав участь у засіданні, заявив, що "оновлена Конституція Україна повинна посилити конституційні гарантії прав і свобод людини і громадянина". Він також додав, що ті положення чинної Конституції, які на практиці виявилися неефективними, мають суттєво поліпшитись. За словами Януковича, конституційна реформа повинна об'єднати і посилити розпочаті в державі реформи.

Янукович попросив керівництво Єврокомісії та Ради Європи надіслати своїх представників для роботи над конституційною реформою в Україні. Крім того, Президент сказав, що Венеціанська комісія і Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) "також рекомендують почати конституційну реформу ще до парламентських виборів і вітають створення в Україні Конституційної асамблеї".

Конституційна асамблея створена указом Президента як спеціальний допоміжний орган при голові держави. Головною метою Конституційної асамблеї є підготовка законопроектів про внесення змін до Конституції. Головою Конституційної асамблеї призначений Леонід Кравчук - Президент України в 1991-1994 рр..

Конституційна асамблея налічує наразі 94 людини. Серед них представники депутатських фракцій і груп у парламенті, політичних партій, Національної академії наук України, національних галузевих академій та академічних наукових установ, інших наукових установ і вищих навчальних закладів, профільних громадських організацій та незалежних експертно-аналітичних центрів.

До складу асамблеї навідріз відмовилася входити опозиція. Як заявив 18 травня ц.р. заступник голови партії "Батьківщина" Сергій Соболєв, Конституційна асамблея в принципі не може існувати як орган, який може готувати зміни до Конституції, тому що зміни в Конституцію може вносити тільки ВР. На сьогоднішньому засіданні Президент України висловив впевненість, що після завершення парламентських виборів опозиція долучиться до роботи Конституційної асамблеї.

На думку Кравчука, незважаючи на те, що квота опозиції в Конституційній асамблеї не заповнена, це "не є приводом для сумніву в легітимності цього органу".