ua en ru

Конфлікт акціонерів ПФТС: Засідання наглядової ради не відбулося

Автор: RBC.UA
Засідання наглядової ради фондової біржі ПФТС, заплановане на 15:00, було зірвано через неявку голови і всіх членів наглядової ради.

Засідання наглядової ради фондової біржі ПФТС, заплановане на 15:00, було зірвано через неявку голови і всіх членів наглядової ради, повідомляє "Комерсант-Україна".

"Засідання не відбулося через неявку голови і всіх членів наглядової ради, що було викликано позицією мажоритарного акціонера біржі в особі голови ради Олександра Потьомкіна, який за день до проведення засідання повідомив українських членів ради про необхідність його скасування і перенесення на іншу дату", - повідомив голова правління ПФТС Олександр Скляров.

Він додав, що статут біржі не дає кому-або право скасовувати призначене засідання і переносити його. 50%+1 акція ПФТС володіє "Московська біржа ММВБ-РТС", яка має п'ять представників у раді з 15.

Старший віце-президент "Московської біржі ММВБ-РТС" Олександр Потьомкін пояснив, що "за рекомендацією більшості членів ради засідання було перенесено на першу декаду серпня, про що члени ради були проінформовані завчасно". "На загальну думку, необхідно дати додатковий час для уточнення питань порядку денного засідання наглядової ради і проведення зустрічей його членів з Євгеном Комісаровим для обговорення його програми розвитку бізнесу ПФТС", - сказав Потьомкін, відзначивши, що до наступного засідання члени ради можуть висувати альтернативні кандидатури на посаду голови правління ПФТС.

Конфлікт між акціонерами викликало питання нового глави біржі. Ще 19 червня член ради ПФТС Сергій Бродович направив Олександру Потьомкіну вимогу скликати 26 липня позачергове засідання, щоб розглянути питання про створення робочої групи по взаємодії ПФТС і "Української біржі" і про продовження трудових договорів з правлінням майданчику: Олександром Скляровим, Богданом Лупиєм та Ігорем Селецьким. У відповідь, через 8 хвилин, Потьомкін надіслав вимогу члена ради від "ММВБ-РТС" Марини Медведєвої розглянути на зборах всього одне питання - про обрання голови правління ПФТС. Кандидатура також була всього одна - заступник голови правління "Української біржі" Євген Комісаров. У пояснювальній записці Медведєва вказувала, що кандидат "готовий надати на засіданні наглядової ради свою програму розвитку ПФТС на майбутній рік".

Через місяць, 20 липня, член ради, генеральний директор ІК "Альтана Капітал" Олена Амітан розіслала колегам лист на підтримку порядку, запропонованого Сергієм Бродовичем. Згодом її підтримав Андрій Потапов з ІНГ Банк Україна. Проте представник "ММВБ-РТС" Сергій Данів наполягав на тому, щоб питання обрання голови правління ПФТС розглядалося першим, продовження договорів з членами правління - другим, а створення робочої групи - останнім. Однак затверджений Олександром Потьомкіним порядок денний засідання все одно передбачав зміну глави біржі.

Оскільки українських акціонерів не задовольнила безапеляційність росіян, члени ради Дмитро Золотько, Андрій Потапов і Сергій Бродович попросили надіслати їм для вивчення програму розвитку ПФТС, підготовлену Євгеном Комісаровим. "Що стосується програми, то в письмовому вигляді він поки підготував короткі тези, які він зможе вам надати в ході зустрічі або на засіданні спостережної ради, - відповів Потьомкін. - Думаю, що ви погодитеся, що нереально вимагати від людини підготовки повноцінного і розгорнутого документа про програму дій на біржі без отримання доступу до необхідних ресурсів і баз даних ПФТС, що стане можливим тільки у випадку вашого рішення про призначення його головою правління біржі". Він запропонував провести наступне засідання до 9 серпня. Це повідомлення члени ради отримали 25 липня о 20:40. Після цього Дмитро Золотько повідомив, що члени спостережної ради можуть висунути свої кандидатури на посаду голови правління ПФТС до 31 липня. Але цього вже мало українськими акціонерам. Сергій Бродович запропонував на наступному засіданні переобрати голову спостережної ради.

Жоден з опитаних виданням членів ради не погодився спрогнозувати рішення наступного засідання. Якщо до 9 серпня не буде обраний новий голова ПФТС, Олександр Скляров повинен буде призначити виконуючого обов'язки. Відсутність діалогу між акціонерами вже негативно вплинуло на роботу ПФТС. "Валерія Гонтарєва, будучи акціонером, майже повністю перевела угоди на "Перспективу", - говорить Сергій Бродович. - Якщо питання не буде вирішено в конструктивному руслі, то і я буду робити поправки в роботі з ПФТС". Голова ради асоціації "Українські фондові торговці" Сергій Антонов відзначає, що ситуація навколо зміни керівництва ПФТС може негативно позначиться на IPO "Московської біржі ММВБ-РТС". "Вони повинні бути не просто прозорі та зрозумілі майбутнім акціонерам, а і ввічливі з ними. Адже від цього залежить обсяг залучених грошей. Як москвичі поводяться з акціонерами ПФТС - не кращий приклад ввічливості і прозорості", - зазначив він.