ua en ru

Коморовський: Внутрішньополітична ситуація до Україні загрожує її євроінтеграції (відео)

Автор: RBC.UA
Президент Польщі Броніслав Коморовський вважає внутрішньополітичну ситуацію в Україні загрозою для її євроінтеграції. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Президента Польщі, передає BBC Україна.

Президент Польщі Броніслав Коморовський вважає внутрішньополітичну ситуацію в Україні загрозою для її євроінтеграції. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Президента Польщі, передає BBC Україна.

Відповідна заява прозвучала під час зустрічі з Президентом Віктором Януковичем на саміті в Чикаго.

"Ця розмова, безумовно, була зосереджена на цих ризиках. І це викликає занепокоєння, тому що Польща завжди підтримувала інтеграцію України із Заходом", - сказав Коморовський.

Він додав, що розглядає справу екс-прем'єра Юлії Тимошенко як "джерело претензій ЄС до України". "Ми повинні підтримати Україну на її шляху до Європи, і ми підтримуємо її, але ключ до успіху в руках самої України", - сказав Президент Польщі.

За словами Коморовського, Україна зіткнулася з необхідністю реформування законодавства та судової системи.

Розповідаючи про свою зустріч з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, Коморовський розповів, що вона стосувалася спільного для України та Польщі чемпіонату Європи з футболу.

Коментуючи нещодавні політичні заяви про бойкот Євро-2012, Коморовський зазначив, що Меркель і він "поділяють думку, що спортивні заходи мають бути максимально захищені від політичної ситуації".

Свою стурбованість внутрішньополітичною ситуацією в Україні висловили також інші учасники чиказького саміту НАТО. Вони прийняли декларацію, в якій зазначається: "Ми стурбовані вибірковим застосуванням правосуддя і тим, що здається політично вмотивованим переслідуванням, включаючи лідерів опозиції, а також умовами їх утримання".

Лідери країн НАТО закликали Україну вирішити проблеми в судовій системі для забезпечення її відповідності принципу верховенства права та міжнародним угодам, учасником яких є Україна.

На саміт був запрошений і Президент України Віктор Янукович.

Ситуація, що склалася навколо дотримання владою Україною прав людини, переслідування опозиційних політиків, а також ситуація з Юлією Тимошенко в останні тижні сильно загострила відносини України та ЄС.

Все більше країн заявляють про бойкот Євро-2012 в Україні, з вимогами розібратися в ситуації в Качанівській колонії і дотримуватися права людини. І хоча європейські країни, швидше за все, обмежаться лише політичним бойкотом Євро, позитиву в цьому Україні відшукати буде надзвичайно складно. У лютому ЄС призупинив значну частину програм фінансової підтримки Україні.

Крім того, Європарламент має намір 22 травня прийняти чергову резолюцію по Україні, що повинна бути вкрай жорсткою.
Євросоюз раніше призупинив ратифікацію угоди про асоціацію ЄС з України. Ініціаторами цього кроку виступили Німеччина, Великобританія та Чехія. Ці країни вимагають звільнення лідерів опозиції.

Крім цього європейські політики вирішили бойкотувати саміт держав Центральної Європи, який повинен був відбутися 11-12 травня 2012 р. в Ялті. Від участі в Ялтинському саміті відмовилися президенти Болгарії, Естонії, Австрії, Чехії, Німеччини, Італії, Чорногорії і Словенії та інших країн. У зв'язку з цим, Україна перенесла Ялтинський саміт на більш пізній термін.

10 травня німецький канцлер Ангела Меркель заявила, що в Україні та Білорусі громадяни страждають від "диктатури й репресій". Прем'єр-міністр України Микола Азаров назвав це висловлювання некоректним.

11 травня ц.р. Президент Литви Даля Грібаускайте заявила, що Україні загрожує ізоляція через ситуацію з Тимошенко. Вона також додала, що європейська перспектива України буде залежати від вирішення справи Тимошенко та інших політичних в'язнів.