ua en ru

КНДР оголосила про готовність завдати ракетних ударів по території США (фото, відео)

Автор: RBC.UA
Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) пригрозила ракетними ударами по військових базах США на Гаваях, Гуамі і в самій Північній Америці. З такою заявою виступило державне агентство KCNA, передає Reuters.

Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) пригрозила ракетними ударами по військових базах США на Гаваях, Гуамі і в самій Північній Америці. З такою заявою виступило державне агентство KCNA, передає Reuters.

Фотогалерея: КНДР зсередини

Рупор корейської пропаганди оголосив також, що ракетно-артилерійські частини приведені в повну бойову готовність.

Минулого тижня Пхеньян оголосив, що готовий застосувати проти Вашингтона і його союзників "високоточну зброю", проте тоді держтелебачення використовувало більш м'які і обтічні формулювання.

Читайте також: КНДР вийшла зі стану перемир'я з Південною Кореєю

На початку березня лідер КНДР Кім Чен Ин закликав військовослужбовців готуватися до війни на території противника. Наступник Кім Чен Іра нагадав, що потрібно проводити навчання в умовах, максимально наближених до бойових, з урахуванням можливих операцій на території, контрольованій супротивником".

Після приходу Кім Чен Ына до влади КНДР в третій раз в новітній історії провела випробування ядерної зброї, а також анонсувала "мирну" масштабну космічну програму.

Напередодні, 25 березня, в Сеулі представники Міноборони Південної Кореї і США оголосили про досягнення домовленостей з США на випадок провокацій з боку КНДР.

Представники оборонних відомств наприкінці минулого тижня підписали План спільних дій. Сьогоднішні заяви Пхеньяну можуть бути відповіддю на переговори Південної Кореї і США.

Раніше КНДР вийшла зі стану перемир'я з Південною Кореєю і випустила ракети у бік Японського моря. Офіційний Пхеньян, зокрема, заявив, що в сформованій ситуації винна Організація Об'єднаних Націй, яка, як відомо, посилила санкції проти КНДР через нові ядерні випробування.

Новий пакет санкцій передбачає ряд обмежень, що стосуються фінансового сектора, а також кроки, спрямовані на посилення режиму вантажоперевезень. Тепер будь-які фінансові переводи або грошова допомога, яка може піти на розвиток ракетно-ядерної програми Північної Кореї, опинилася поза законом рішенням 193 держав світу. Під це обмеження підпаде і доставка в Північну Корею готівкових коштів.

Читайте також: Північна Корея випустила ракети у бік Японського моря

Нагадаємо, формально КНДР і Південна Корея досі перебувають у стані війни, оскільки світ між цими країнами так і не був підписаний. Корейська війна 1950-1953рр., в якій один проти одного воювали комуністичний Північ, підтримуваний СРСР і КНР, і капіталістичний Південь, підтримуваний Організацією Об'єднаних Націй, завершилася лише перемир'ям. Перемир'я 1953 р. встановило демаркаційну лінію, яка фактично є кордоном між двома корейськими державами.