ua en ru

Китайські банки не поїхали на конференцію МВФ і СБ в Токіо

Автор: RBC.UA
Великі китайські банки скасували участь у конференції Міжнародного валютного фонду (МВФ) і Світового банку в Токіо. Мова йде про Agricultural Bank of China, Bank of Communications і, ймовірно, Bank of China, передає Reuters з посиланням на американські ЗМІ.

Великі китайські банки скасували участь у конференції Міжнародного валютного фонду (МВФ) і Світового банку в Токіо. Мова йде про Agricultural Bank of China, Bank of Communications і, ймовірно, Bank of China, передає Reuters з посиланням на американські ЗМІ.

Причиною бойкоту щорічної зустрічі представників Світового банку та МВФ, на якій очікується близько 20 тис. гостей, стало погіршення японо-китайських відносин через територіальних суперечок за острови Сенкаку.

Читайте також: Китай скасовує святкування 40-річчя нормалізації відносин з Японією

Варто відзначити, що конфлікт чинить серйозний вплив на економічні відносини двох країн. Деякі китайські фірми відмовилися від співпраці з японськими партнерами. Також Пекін прийняв рішення посилити тиск на Японію шляхом посилення контролю за імпортом продукції.

Читайте також: Китай готує превентивний удар по економіці Японії

У Токіо вже заявляють про серйозний збиток, але відмовлятися від своєї принципової позиції місцеві політики не мають наміру.

Читайте також: У Токіо відбувся багатотисячний антикитайський марш

Японія має територіальні конфлікти з низкою своїх сусідів. Поряд із зазначеною проблемою з КНР Токіо висловлює претензії на російські Південні Курили, а також острови Лианкур, які після Другої світової війни знаходяться під управлінням Південної Кореї.

Нещодавно прем'єр-міністр Японії Есіхіко Нода заявив, що країна не має наміру йти на компроміс у вирішенні територіального питання з Китаєм. Він підкреслив, що, незважаючи на всі заяви та дії влади КНР, які знаходять активну підтримку серед населення країни, в Токіо не мають наміру відмовлятися від своїх територій.

Відносини між двома найбільшими економіками помітно погіршилися через це територіальне питання. Японія підтвердила свій намір викупити ділянки землі в Східно-Китайському морі у приватного власника, бажаючи зробити їх "мирним і стабільним" місцем. Представник японського урядів висловив сподівання, що покупка островів не підірве двосторонні відносини.

КНР наполягає на тому, що острови Сенкаку (китайська назва - Дяоюйдао) увійшли до складу китайської держави в кінці XIV ст., Однак контроль над ними був втрачений після підписання з Японією в 1895 р. Сімоносекского мирного договору (китайська назва - Договір Магуань).

Після закінчення Другої світової війни Японія змушена була відмовитися від даних територій на користь США. У свою чергу, Вашингтон у 70-х рр. XX століття повернув Японії острів Окінава, віддавши і Сенкаку, що знаходиться поблизу. Цей факт досі оскаржується Китаєм.

Примітно, що сам острів дуже малий і непридатний для господарського використання, однак його наявність у складі держави серйозно розширює акваторію територіальних вод та виключної економічної зони.