ua en ru

Кириличний домен ".укр" з'явився в кореневій структурі Інтернету

Автор: RBC.UA
Процес делегування Україні кириличного доменної зони. укр завершений - цього тижня домен з'явився в кореневій структурі інтернету.

Процес делегування Україні кириличного доменної зони. укр завершений - цього тижня домен з'явився в кореневій структурі інтернету. Про це повідомляє "Комерсант-Україна".

На сьогоднішній день на новому домені вже працюють два сайти: сайт самого УМІЦ (уміц.укр) і сайт про доменній зоні тест.укр.
Можливості для реєстрації нелатинських доменів ICANN створила в жовтні 2009 року. Нововведення розраховане на країни, писемність яких відрізняється від латиниці, - Китай, Індію і т.д.

Україна однією з перших подала заявку на реєстрацію кириличної зони, однак до другого етапу реєстрації підійшла останньою з 25 держав, які подали заявки. ICANN підтвердила бронювання для нашої країни доменної зони. укр в березні 2011 року, а в кінці лютого 2013 р. схвалила заявку.

Читайте також: Україна отримала кириличний домен ".укр"

Запуск домену. Укр не обійшовся без курйозів. У середу виявилося, що сайт технічного адміністратора нової зони, компанії "Технічний центр інтернет" зламаний бангладешської угрупованням хакерів 3xp1r3 Cyber ​​Army, які замінили головну сторінку сайту власним банером. "Злом торкнувся лише інформаційної сторінки компанії, система технічного адміністрування не постраждала", - запевнив директор УМІЦ Юрій Гончарук.

Реєстрація доменів в зоні. укр почнеться не відразу. Для нової зони досі не створені правила і умови акредитації реєстраторів. Їх розробкою уповноважений займатися координаційна рада УМІЦ, до якого мають входити по сім представників від органів державної влади та громадських організацій. Востаннє координаційна радя проводила засідання в 2009 році. Надалі її робота була заблокована, зокрема через ліквідацію в результаті адміністративної реформи Держкомітету інформатизації та Держадміністрації зв'язку, а також через фактичне припинення роботи трьох громадських організацій.

Читайте також: Процес отримання Україною кириличного домену ".укр" призупинено

З початку року питанням реформування координаційної ради займається ініціативна група при Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРСІ), повідомив Гончарук. Паралельно йде підготовка до громадського обговорення основних документів по новій доменній зоні. "Думаю, за три-чотири місяці питання вирішиться, і можна буде починати реєстрацію", - вважає Юрій Гончарук. Втім, за словами президента найбільшого доменного реєстратора в країні компанії Imena.ua Олександра Ольшанського, для впровадження прозорої системи громадського управління нової доменною зоною потрібна зміна закону "Про телекомунікації", що займе набагато більше часу.

Учасники ринку вважають, що правила зони. укр будуть більш ліберальними, ніж правила працюючої нині зони .ua. До того ж вони очікують, що значно знизиться ціна реєстрації. Прогнозується, що в доменній зоні. укр буде зареєстровано до 200 тис. доменних імен. У російській кириличній зоні. Рф, запущеної ще в кінці 2009 року, станом на 21 березня було зареєстровано 780 тис. імен.

Нагадаємо, 6 травня 2010 р. вперше в історії в Інтернеті з'явилися доменні імена, цілком написані не на латиниці. Першими країнами, де доменні імена можна вводити арабською, справа наліво, стали Єгипет, Саудівська Аравія і ОАЕ. До цього користувачі, наприклад, у Єгипті могли використовувати арабські літери, але при цьому домен вищого рівня - тобто закінчення адреси, що позначає країну - писалося латиницею (у разі Єгипту це закінчення було. Eg).

ICANN була заснована американським урядом у 1998 р. для впорядкування розвитку Інтернету. У вересні 2009 р. американська влада під тиском критики послабили контроль над діяльністю ICANN, яка з 1 жовтня отримала автономний статус.