ua en ru

КМДА не виключає підвищення комунальних тарифів і плати за проїзд у транспорті

Автор: RBC.UA
У Київській міській державній адміністрації (КМДА) не виключають варіанту підвищення тарифів на воду, тепло і електроенергію в столиці в 2013 р. Також, у зв'язку з дефіцитом бюджету в Києві можуть підвищити плату за проїзд у громадському транспорті, а також податок на оренду землі. Про це сьогодні, 10 грудня, на брифінгу повідомив голова КМДА Олександр Попов, передає кореспондент РБК-Україна.

У Київській міській державній адміністрації (КМДА) не виключають варіанту підвищення тарифів на воду, тепло і електроенергію в столиці в 2013 р. Також, у зв'язку з дефіцитом бюджету в Києві можуть підвищити плату за проїзд у громадському транспорті, а також податок на оренду землі. Про це сьогодні, 10 грудня, на брифінгу повідомив голова КМДА Олександр Попов, передає кореспондент РБК-Україна.

"Якщо в державному бюджеті закладені кошти з різниці в тарифах, то тоді, безумовно, зростання не буде, якщо їх недостатньо, то на рівні Кабінету міністрів може розглядатися питання про підвищення вартості на ці послуги", - пояснив Попов.

За його словами, у КМДА не брали участі в розробці державного бюджету, і тому не знають, чи закладено в ньому кошти на компенсацію різниці в тарифах в 2013 р.

Він також нагадав, що тарифи на воду, тепло і електроенергію встановлює не місто, а відповідні регулюючі органи.

Читайте також: Параметри бюджету-2013 позбавляють Київ можливості нормально функціонувати, - Попов

Аналогічна ситуація і з платою за проїзд у громадському транспорті, додав чиновник.

"Що ж стосується транспорту, ми маємо дефіцит, про який я вже говорив, і це питання переговорів з урядом. Якщо ми побачимо, що ми отримаємо все-таки додаткові компенсатори, тоді ми не хочемо ставити питання про підвищення цін на проїзд у міському транспорті. Але якщо цих ресурсів не буде - тоді таке питання об'єктивно виникає. Я думаю, що це не тема найближчих днів, але така проблема існує", - розповів Попов.

За його словами, поки невідомо, де знайти кошти на компенсацію пільгових перевезень в місті Києві.

"Щорічно виходить так, що ми повинні вишукувати приблизно 300-350 млн грн додатково від того, що затверджено в бюджеті на рік, щоб була стабільна робота міського транспорту. Це мається на увазі кошти, які не дофінансовуються при прийнятті бюджету щодо компенсації пільгових перевезень в місті Києві... Я думаю напередодні прийняття міського бюджету, провівши консультації з профспілками, з депутатами міської рівня, Верховної Ради, ми визначимося щодо наших планів", - розповів чиновник.

А ось квартплата, за словами голови КМДА, у столиці підвищуватися не буде. "Ми точно не будемо підвищувати в 2013 р. квартирну плату, хоча об'єктивно економічна основа для цього є", - підкреслив Попов.

Читайте також: Новорічні свята обійдуться Києву в 6 млн грн, - Попов

За його словами, адміністрація здійснила ряд заходів, щоб запобігти підвищенню квартирної плати. "Ми розглянули питання щодо того, щоб надати житлово-експлуатаційним підприємствам додаткові доходи, наприклад - це доходи від оренди приміщень, які сьогодні є у комунальній власності і сьогодні частина коштів від оренди залишається в районі, а частина (50%) йде у міський бюджет. Тепер ми вирішили віддати повністю всі 100% коштів районам, а це означає, що вони віддадуть їх житлово-експлуатаційним підприємствам, і деякі інші заходи, які ми на місцевому рівні реалізуємо для того, щоб не було питання про підвищення квартирної плати в місті", - пояснив Попов.

Дефіцит бюджету міста може вдарити і по гаманцях "бюджетників", яких можуть позбавити в 2013 р. муніципальних надбавок.

"Насамперед, йдеться про програму муніципальних надбавок для працівників бюджетної сфери, так як в цілому вона обходиться в цьому році - 700 млн грн, а в зв'язку з індексацією заробітної плати, це може бути більше 1 млрд грн", - розповів Попов.

За словами голови КМДА, у зв'язку з дефіцитом бюджету в 2013 р. у Києві може вирости податок на оренду землі.

Читайте також: Мoody's знизило рейтинг Києва з B2 до B3, прогноз "негативний"

"Нам доведеться переглянути питання по податки у Києві та можливо збільшити податки на оренду землі. Там є деякі моменти, пов'язані з тим, що одні суб'єкти платять мінімум 3% податку від ринкової вартості землі, інші - 1%. Тобто, над цим можна подумати і врегулювати рішенням Міської ради, хоча краще, якщо б це було врегульовано на рівні країни", - повідомив Попов.

За його словами, частину необхідних коштів можна буде отримати від приватизації землі через аукціони.

Нагадаємо, після ухвалення Держбюджету України на 2013 р. голова КМДА Олександр Попов розкритикував документ. За його словами, бюджет не гарантує забезпечення нормальної життєдіяльності Києва.