ua en ru

Кабмін зняв часові обмеження на підписання договору з Chevron по розробці Олеської площі

Автор: RBC.UA
Кабінет міністрів України вніс зміни до умов конкурсу на укладення угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Олеська, виключивши пункт щодо необхідності підписання угоди протягом 190 календарних днів після оголошення результатів конкурсу.

Кабінет міністрів України вніс зміни до умов конкурсу на укладення угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Олеська, виключивши пункт щодо необхідності підписання угоди протягом 190 календарних днів після оголошення результатів конкурсу. Про це йдеться в постанові Кабміну від 5 грудня 2012 р. №1219.

Постанова також стосується ділянки Юзівська, проте з Shell угоду було підписано у Давосі.

Читайте також: Кабмін продовжив термін укладення УРП з Chevron і Shell на 30 днів

Зазначимо, 14 травня 2012 р. корпорацію Chevron було оголошено переможцем конкурсу на видобуток вуглеводнів у межах Олеської площі у Львівській та Івано-Франківській областях. 23 серпня 2012 року компанія Chevron подала на розгляд Кабінету міністрів України проект угоди про розподіл продукції під час розробки Олеської газоносної площі.

Раніше, 23 квітня 2012 року повідомлялося, що на розробку Олеського і Юзівського родовищ сланцевого газу подано п'ять заявок. За розробку Юзівського родовища Shell конкурував з Exxon Mobil і ТНК-BP, а Олеського - Chevron боровся з Eni.

Читайте також: Україна та Shell підписали в Давосі угоду про видобуток сланцевого газу (фото)

В листопаді 2011 р. заступник глави НАК "Нафтогаз України" Вадим Чупрун заявив, що Україна почне видобувати перший промисловий сланцевий газ вже до 2015 р. "Нам потрібно чотири роки, щоб добути перший промисловий сланцевий газ. Виходить 2015 р. Але може бути, терміни будуть скорочені. Нам головне - знайти оптимальний варіант умов спільної роботи", - заявив Чупрун.
За його словами, ключовим питанням переговорів "Нафтогазу" з іноземними компаніями, зацікавленими в роботі в Україні, серед яких ExxonMobil, Shell, Chevron, Halliburton та інші, є умови майбутньої співпраці. Як повідомив тоді Чупрун, до 2020 р. Україна планує вийти на видобуток 4-5 млрд куб. м. сланцевого газу в рік.

Читайте також: Україна повністю забезпечить себе газом через 5 років, - Ставицький

За оцінками геологів, запаси газу на Юзівському родовищі можуть становити 2 трильйони кубометрів, на Олеському - до 1,5 трильйона.

Управління енергетичної інформації Міненерго США (EIA) оцінює українські запаси сланцевого газу в 1,2 трильйона кубометрів, що ставить Україну на четверте місце в Європі за обсягами резервів цього типу після Польщі, Франції та Норвегії.

Україні, для якої виробництво сланцевого газу - наразі лише проект, споживає близько 60 мільярдів кубометрів газу на рік, імпортуючи 40 млрд з Росії по стабільно зростаючій ціні.

Читайте також: Кабмін знизив вартість спецдозволів на розробку родовищ в Україні до 1%

Україна і Росія в 2009 році підписали угоду, за якою ціна на газ для Києва визначається щокварталу за формулою з урахуванням динаміки цін на мазут і газойль. Однак нове керівництво України заявило про невигідність угоди для України, вказавши на надто високу базову ставку, і вирішило домогтися перегляду умов.

Майже дворічні переговори, що супроводжуються взаємними докорами, поки не принесли позитивних результатів.