ua en ru

Кабмін вирішив не знижувати акцизи на паливо

Автор: RBC.UA
На сьогоднішньому засіданні Кабінету міністрів не було ухвалено рішення про зниження акцизів на ринку нафтопродуктів. Про це після засідання заявив заступник міністра енергетики і вугільної промисловості Володимир Макуха, передає кореспондент РБК-Україна.

На сьогоднішньому засіданні Кабінету міністрів не було ухвалено рішення про зниження акцизів на ринку нафтопродуктів. Про це після засідання заявив заступник міністра енергетики і вугільної промисловості Володимир Макуха, передає кореспондент РБК-Україна.

На питання журналістів про те, що перешкодило уряду ухвалити таке рішення, Макуха відповів: "Це дуже складне питання, і ухвалено альтернативне рішення". Що передбачає це альтернативне рішення, заступник міністра не пояснив. Макуха також підтвердив, що Кабмін вивчає можливість тимчасового скасування ПДВ на імпорт нафтової сировини в Україну.

Також Кабмін розглядав можливість створення умов для ввезення в Україну мінімум 1 млн т нафти. За словами прем'єр-міністра Миколи Азарова, вжиті заходи повинні були вводитися тимчасово, "поки буде зберігатися аномально висока ціна на нафту".

Питання зниження акцизу на паливо уряд вже обговорив з учасниками ринку на останньому засіданні Експертно-аналітичної групи при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості 16 березня ц. р.

"Нафтотрейдери пообіцяли не підвищувати ціни на паливо навіть при зростанні вартості нафти і нафтопродуктів у світі за умови скасування акцизу", - розповіло джерело "Комерсант-України" в уряді. За словами співрозмовника видання, зараз розглядається кілька варіантів зниження ставок, у тому числі на 50, 35 і 20 євро за тонну нафтопродуктів.

На засіданні ЕАГ 16 березня з. р. була досягнута домовленість утримувати поточні ціни на бензин і дизельне паливо на автозаправних станціях країни. Аналітики відзначають, що зростання цін на нафтопродукти продовжиться через збереження рекордних світових цін на нафту. Згідно з даними експертів, зростання роздрібних цін в мережах найбільших операторів ринку почався ще 24 лютого, коли вартість нафти впритул підібралася до позначки 125 дол./бар.

У той же час експерти зазначають, що у вартості нафтопродуктів на АЗС в Україні близько 55% становить нафта. "У зв'язку з триваючою напруженістю на світовому ринку нафти в березні ми очікуємо істотної корекції цін на українських автозаправках", - говорить директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн.

За прогнозами фахівця, рівень ціни на бензин А-95 стандарту Євро-5 може перевищити позначку в 11 грн/л, дизпалива - 10 грн/л.

"У відсутність достатніх обсягів внутрішнього видобутку нафти, яка забезпечує не більше 20% потреб країни в паливі, єдиною можливістю оперативно впливати на« паливні »ціни є регулювання податкового навантаження. Навесні минулого року уряд уже випробувала метод зниження акцизів в період екстремального зростання цін, і це дозволило стабілізувати ситуацію ", - зазначив експерт.

На його думку, чиновникам необхідно вивчити питання диференційованої шкали акцизів на бензин, які б автоматично знижувалися в період високих нафтових цін і зростали в періоди більш сприятливої цінової кон'юнктури.

Нагадаємо, 7 квітня 2011 р. для стабілізації ситуації на ринку нафтопродуктів Верховна Рада підтримала ініційований Міненерговугілля законопроект про зниження на три місяці (до 1 серпня) ставок акцизного збору на 50 євро/т для бензину і на 30 євро/т для дизельного палива, до 132 євро/т і 60 євро/т відповідно. Закон вступив в силу 20 квітня 2011 р. Пізніше дію знижених ставок акцизу було продовжено до 1 вересня 2011 р.

Тоді Президент України Віктор Янукович зазначив, що Україна втратила 500 млн грн в результаті зниження акцизів на пальне.