ua en ru

Держінвестпроект проводить закриті переговори з Туреччиною про постачання газу до України

Автор: RBC.UA
У Києві в закритому режимі почалися переговори між представниками україно-турецької комісії з організації нових шляхів транспортування і постачання в Україну природного газу.

У Києві в закритому режимі почалися переговори між представниками україно-турецької комісії з організації нових шляхів транспортування і постачання в Україну природного газу. Про це стало відомо РБК-Україна.

Як стало відомо РБК-Україна в Києві почали в закритому режимі переговори між представниками украино-турецкой комісії з організації нових доріг транспортування і постачань до України природного газу Сефа Садік Айтекіним і главою Держінвестпроекту Владиславом Каськивим.

"Мова йде про низку проектів, що стосуються енергетичної співпраці, в тому числі щодо альтернативних джерел транспортування газу на територію України. Це третє засідання. Перші два відбулися в Туреччині. Досягнутий значний прогрес, виражений у підписанні протоколу", - повідомило джерело.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна продовжує пошук альтернативних постачань газу, в тому числі ведуться переговори з Туреччиною по проходу танкерів зі зрідженим газом через Босфорську протоку.

У березні повідомлялося, що Туреччина веде переговори з Україною про ряд енергетичних проектів, включаючи використання українських газосховищ.

Варто відзначити, що Україна вже тривалий час добивається зниження ціни на закуповуваний російський газ, однак російська сторона поки на поступки не йде. Поки переговори тривають, Київ розглядає можливість закупівлі палива в Німеччині.

Також повідомлялося, що Україна готова брати активну участь в будівництві Трансанатолійского газопроводу (Trans Anadolu, TANAP), який протягнеться з сходу на захід Туреччини до кордону з Болгарією або Грецією.

4 квітня, прем'єр-міністр Микола Азаров заявив на зустрічі з Президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим, що Україна має намір стати учасником проекту будівництва Транскаспійського газопроводу. Пізніше, високопоставлене джерело в департаменті нафтової, газової і нафтопереробної промисловості Мінпаливенерго повідомило, що Україна готова брати участь у будівництві Транскаспійського газопроводу, вклавши до 790 млн євро в проект за умови включення в нього відгалуження до ЗПГ-терміналу в грузинському порту Кулеві, звідти газ можна буде поставляти в Україну морем.

В свою чергу, віце-прем'єр-міністр України Валерій Хорошковський заявив, що переговори з постачальниками газу не з Росії є успішними. "Я можу тільки підтвердити, що переговори ведуться. Частково вони вже є успішними. Тобто ми будемо мати інші джерела поставок газу", - заявив Хорошковський.

В середині березня голова правління НАК "Нафтогаз України" Євген Бакулін заявив, що Україна розглядає можливість імпорту близько 10 млрд кубометрів газу з Європи.

Ще в січні глава Міненерго Юрій Бойко говорив, що Україна може почати закупівлі палива на зовнішніх ринках за спотовими контрактами.

Президент консалтингової компанії IHS Cambridge Energy Research Associates (CERA) Деніел Єргін вважає, що Україна здатна добувати до 70 млрд куб. м власного газу в рік. Україні необхідно інвестувати в розвиток і видобуток газу на відміну від сьогоднішнього рівня 1 млрд дол. на рік - до 10 млрд дол. в рік. У такому випадку експерти прогнозують, по-перше, що тенденція падіння видобутку традиційного газу в Україні зупиниться, і видобуток почне збільшуватися до 2015 р. завдяки великим капіталовкладенням включно з інвестиціями разом з використанням сучасних технологій розвідки і видобутку. Це призведе до рівня видобутку 26 млрд - до 2035 р.

Зазначимо, у спеціальному аналітичному звіті Міжнародного енергетичного агентства (IEA) щодо перспектив використання природного газу в червні повідомлялося, що Україна до 2016 р. може замінити 15 млрд куб. м імпортного газу іншими видами палива.