ua en ru

Іран планує побудувати ще дві АЕС

Автор: RBC.UA
Іран планує побудувати дві нових атомних електростанції (АЕС), у тому числі одну в провінції Бушер, де вже працює перша іранська АЕС. Про це повідомив директор Організації з атомної енергії Ірану Ферідуна Аббасі.

Іран планує побудувати дві нових атомних електростанції (АЕС), у тому числі одну в провінції Бушер, де вже працює перша іранська АЕС. Про це повідомив директор Організації з атомної енергії Ірану Ферідуна Аббасі, передає іранське агентство Mehr.

Аббасі вказав, що будівництво другої Бушерської АЕС почнеться в наступному році за іранським календарем (березень 2013 р. - березень 2014 р.). Встановлена ​​потужність станції складе 1 тис. МВт - аналогічно діючій електростанції.

Глава Організації з атомної енергії також заявив, що до кінця 2012 р. діюча АЕС "Бушер" буде введена в промислову експлуатацію на повну потужність.

АЕС "Бушер" потужністю 1 тис. МВт була запущена в експлуатацію у вересні 2011 р. Як повідомляло ЗАТ "Атомстройекспорт" (генпідрядник будівництва Бушерської АЕС), в даний час станція працює на 75%, в кінці травня 2012 р. планується почати підйом потужності до номінальної. Остаточна здача АЕС в експлуатацію передбачається до кінця 2012 р.

Як повідомляло Міністерство закордонних справ (МЗС) РФ, проект АЕС "Бушер" є показовим у плані забезпечення суворого дотримання режиму ядерного нерозповсюдження. Протягом усього періоду експлуатації станції Росія буде постачати для неї паливо на умовах його подальшого повернення. При цьому весь процес експлуатації станції, а також поставок та повернення палива буде знаходитися під повним контролем МАГАТЕ.

Спорудження Бушерської АЕС почалося в 1975 р. німецькими фахівцями, однак у 1979 р. роботи на об'єкті були призупинені. Лише 25 серпня 1992 р. було підписано угоду між урядом РФ і урядом Ісламської Республіки Іран про співробітництво у спорудженні на території Ірану атомної електростанції, відповідно до якого російське ВАТ "Атомстройекспорт" приступило до його практичної реалізації. В ході будівельних і пусконалагоджувальних робіт пріоритет віддавався забезпеченню безпеки і надійному функціонуванню станції.

В останні роки Іран висловлював бажання побудувати на своїй території від 10 до 20 атомних електростанцій, а також підприємство по збагаченню урану і центр для дослідження ядерних технологій.