ua en ru

Імміграція з Мексики в США стабілізувалася

Автор: RBC.UA
Імміграція з Мексики в Сполучені Штати Америки стабілізувалася, а можливо, вперше за 40 років почала знижуватися, свідчить дослідження соціологів американського Pew-центру.

Імміграція з Мексики в Сполучені Штати Америки стабілізувалася, а можливо, вперше за 40 років почала знижуватися, свідчить дослідження соціологів американського Pew-центру, передає BBC.

Приплив людей через південний кордон США почав сповільнюватися близько п'яти років тому, і можливо, до 2010 р. вже розвернувся назад. Економічні фактори, посилення прикордонного контролю і зниження народжуваності в самій Мексиці називаються серед можливих причин падіння міграції.

Більше 12 млн людей переїхали з Мексики в США, починаючи з 1970 р., з них легально - більше половини. "Якщо охопити поглядом всю історію Сполучених Штатів, ми бачимо, що жодна країна у світі не дала США стільки іммігрантів, скільки Мексика за останні 40 років", - підкреслюють автори доповіді.

Втім, судячи з цифр, ця піввікова тенденція змінилася в 2005-2010 рр. Десятиліттям раніше, між 1995 і 2000 рр., близько 2,9 млн мексиканців прибули в США і лише 670 тис. виїхали в Мексику - баланс понад 2,2 млн на користь північного сусіда. Однак між 2005 і 2010 роками з Мексики приїхали тільки 1,37 млн осіб, а перетнули кордон у зворотному напрямку 1,39 млн.

"Хоча заявити з повною визначеністю про розворот міграції поки не можливо, тенденція цих п'яти років показує, що потік тих, хто повертається в Мексику, вже, можливо, перевищив кількість виїжджаючих з неї", - говориться в дослідженні.

Набагато поменшало і нелегальних іммігрантів з Мексики, що живуть в США. Кількість мексиканців, які перебувають у США без дозволу, впала з семи мільйонів (2007 р.) до 6,1 млн в 2011 р. - це оцінки, засновані на даних американського перепису населення. У цей же самий час кількість легальних мексиканських мігрантів росла не поспішаючи і досягла в минулому році 5,8 млн осіб.

Ця статистика збігається з даними уряду США, з яких випливає, що адміністрація Президента Обами за перші три роки влада вислала з країни рекордну кількість нелегалів. Згідно з інформацією центру Pew, значна частка з 1,3 млн осіб залишила США не по своїй волі: за максимальним оцінками, був депортований кожен третій з виїхали.

Питання імміграції набуває ще більшого значення у світлі майбутніх президентських виборів. Кілька американських штатів - включаючи Алабаму та Арізону - прийняли нові, посилені, імміграційні закони, за якими з жителів можуть вимагати пред'явлення документів, які доводять, що вони громадяни країни або живуть тут на законних підставах. Втім, 25 квітня імміграційний закон штату Арізона має розглядатися у Верховному суді США на предмет відповідності його конституції.

Найвірогідніший кандидат в Президенти від республіканців - Мітт Ромні - має дуже низький рейтинг серед виборців мексиканського і латиноамериканського походження.

Барак Обама - навпаки, незважаючи на те, що при ньому було депортовано більше "латинос", ніж при інших президентах, користується у цієї етнічної громади у США великою популярністю.

Нагадаємо, вибори в США відбудуться 6 листопада.