ua en ru

HRW знову вказала Україні на проблеми з корупцією, незалежністю судів і тиском на ЗМІ

Автор: RBC.UA
Правозахисна організація Human Rights Watch опублікувала щорічний звіт присвячений захисту прав людини в усьому світі. В Україні відзначають підірвану довіру до судів, корупцію та тиск на засоби масової інформації, що дедалі зростає, повідомляє ВВС.

Правозахисна організація Human Rights Watch опублікувала щорічний звіт присвячений захисту прав людини в усьому світі. В Україні відзначають підірвану довіру до судів, корупцію та тиск на засоби масової інформації, що дедалі зростає, повідомляє ВВС.

Аналізуючи ситуацію в Україні, у Human Rights Watch зазначають, що у 2011 р. Україна здійснила певні реформи, покликані полегшити асоціацію з ЄС, а також ухвалила нові закони про доступ до інформації та захист біженців.

Водночас правозахисники відзначили і низку негативних тенденцій. По-перше, це ув'язнення екс-глави уряду Юлії Тимошенко та арешт і суд над деякими іншими колишніми урядовцями, що "підірвало впевненість у незалежності судочинства".

Детальніше аналізуючи дотримання верховенства права в Україні, Human Rights Watch пише, що "ЄС, США та Росія висловили стурбованість тим, що звинувачення проти колишніх урядовців не містять ознак злочину та тим, що звинувачення є політично вмотивованими".

Human Rights Watch також пише, що хоча Президент Віктор Янукович і запевнив, що "майбутнє України в Європі", вирок Юлії Тимошенко поставив під загрозу перспективи України з підписання угоди про асоціацію з ЄС.

Також правозахисники вказують на погіршення відносин між Росією та Україною через Митний союз та ціну на газ, а також згадують про занепокоєння свободою слова в Україні, що було озвучено Парламентською асамблеєю Ради Європи. HRW вказує на посилення тиску на медіа, а також корупцію у державних та приватних установах. "Порушення прав мігрантів та шукачів притулку лишається серйозною проблемою", - йдеться у звіті.

Автори також вказують на недостатні дії щодо зупинення поширення ВІЛ/СНІД, а також недостатній доступ смертельно хворих людей до ефективного знеболювання.

Крім того, значну увагу автори звіту про захист прав людини в усьому світі приділили ситуації в країнах, де відбувалися події Арабської весни. Правозахисники розкритикували діяльність військової влади Єгипту, що взяла країну під свій контроль після повалення режиму Хосні Мубарака майже рік тому.

Нагадаємо, в серпні минулого року представники правозахисної організації "Freedom House", та Атлантичної ради США навіть писали Президенту України Віктору Януковичу відкритого листа, де висловили занепокоєння ситуацією із правами людини в Україні.

Президент "Freedom House" Девід Кремер, віце-президент Атлантичної ради Деймон Вілсон та співробітник ради Роберт Нурік писали, що досягненням Януковича загрожує небезпека, якщо: "Ви та ваш уряд не припините нехтувати правами людини та демократичними принципами".

Перед тим як написати листа правозахисники констатували зосередження влади в руках Партії регіонів, вибіркове правосуддя, втручання СБУ в політичне життя, тиск на незалежні медіа.

Такж нагадаємо, у червневому звіті «Нації в дорозі» Freedom House, зазначалося, що в Україні - ключовій державі для регіону «відбулося зниження демократичних показників» за п'ятьма із восьми пунктів.

27 квітня Freedom House опублікував звіт про стан демократії та дотримання прав людини в Україні, в якому зазначалося, що за перший рік президентства Віктора Януковича, Україна стала менш демократичною.

Крім того, в січні у власному рейтингу Freedom House змінив статус України з «вільної» на «частково вільну». Після цього МЗС попросило Freedom House допомогти владі "зміцнити" демократію в країні.