ua en ru

Держінспекція з прав споживачів має намір активно боротися з курінням у громадських місцях

Автор: RBC.UA
Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів має намір посилити контроль за дотриманням заборони на куріння в громадських місцях. Про це повідомив глава відомства Сергій Орєхов сьогодні на прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.

Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів має намір посилити контроль за дотриманням заборони на куріння в громадських місцях. Про це повідомив глава відомства Сергій Орєхов сьогодні на прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.

"У вересні введено тотальну заборону на рекламу та стимулювання продажу тютюнових виробів, а в грудні заборонено куріння в ресторанах і барах. Це ще одна сфера, яка підлягає нашому контролю, і сьогодні ми ведемо... роботу з припинення порушень і одночасно розробляємо підзаконні акти, які дозволять цю роботу істотно активізувати", - сказав Орєхов.

Він також вважає, що таким чином Держінспекції вдасться захистити населення і дітей від шкідливого впливу тютюнового диму. Також він зазначив, що на I квартал 2013 р. серед територіальних органів інспекції визначено контроль за виконанням антитютюнового законодавства, як тематичне завдання.

Читайте також: У Львові будуть звільняти чиновників, які палять в приміщенні міськради

Сьогодні в МВС повідомили, що з початку дії закону (16 грудня 2012 року) столичними правоохоронцями притягнуто 1527 осіб до адміністративної відповідальності за ст. 175-1 "Куріння тютюнових виборів у заборонених місцях" Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Працівники столичної міліції, в межах своєї компетенції, забезпечують контроль за виконанням ст. 175-1 КУпАП у місцях, де заборонено куріння та реагують на його порушення наступним чином:

1. Попереджають громадян в усній формі щодо виконання вимог зазначеного Закону про заборону куріння.
2. У місцях де заборонено куріння, працівник міліції робить зауваження про припинення правопорушення "погасити сигарету, припинити паління". У разі відмови на правопорушника, на місці складається адміністративний протокол.
3. Складені адміністративні матеріали доповідаються начальникові райуправління органів внутрішніх справ, який повинен у присутності правопорушника прийняти одне з наступних рішень: попередити або накласти штраф передбачений ст. 175-1 КУпАП. У випадку якщо особа відмовляться або неспроможна сплатити штраф, матеріали відправляються до Державної виконавчої служби для його примусового стягнення.

Правоохоронці нагадують, що тютюновий дим є сьогодні найпоширенішим і доведеним канцерогеном для людини. Тютюновий дим і тютюнова інтоксикація можуть сприяти розвитку цілого ряду небезпечних захворювань, серцево-судинних, обмінних і навіть онкологічних.

У розвинутих країнах уже багато років діють закони, що захищають право некурящих не труїтися тютюновим димом курців, зокрема, заборонене паління у громадських місцях на робочих місцях і службових приміщеннях. Такий закон прийнятий і в Україні і столичні правоохоронці закликають громадян його виконувати.

Читайте також: В Україні заборонили палити в барах і ресторанах

Боротися з курінням в Україні на законодавчому рівні почали відносно недавно. У 2005 р. Рада заборонила куріння на робочих місцях і в громадських місцях, окрім спеціально відведених. З липня 2007 р. контроль дещо посилили - в громадських місцях повинно відводитися не менше 50% площі для некурців, однак штрафи за порушення закону так і залишилися адміністративними.

16 грудня в Україні набув чинності закон про заборону куріння в громадських місцях. Згідно із законом, палити заборонено: в закритих приміщеннях місць громадського харчування (раніше не менше 50% площі відводилося для залів з курцями відвідувачами); у ліфтах і таксофонах; у закладах охорони здоров'я; на дитячих майданчиках; у під'їздах житлових будинків. Штраф за куріння в заборонених місцях встановлений від 1 до 10 тис. грн. За розміщення попільничок або куріння в ресторанах законом передбачається штраф від 1 до 10 тис. грн, а невідведення спеціальних місць для куріння, необладнання їх витяжкою чи іншими засобами для видалення тютюнового диму також карається штрафом у розмірі від 1 до 10 тис. грн.