ua en ru

Держдума РФ ратифікувала угоду про створення ЗВТ у рамках СНД

Автор: RBC.UA
Державна дума Російської Федерації ратифікувала договір про зону вільної торгівлі, підписаний у Санкт-Петербурзі 18 жовтня 2011 р. 23 листопада Президент РФ Дмитро Медведєв вніс його на ратифікацію в нижню палату російського парламенту.

Державна дума Російської Федерації ратифікувала договір про зону вільної торгівлі, підписаний у Санкт-Петербурзі 18 жовтня 2011 р. 23 листопада Президент РФ Дмитро Медведєв вніс його на ратифікацію в нижню палату російського парламенту.

Водночас прем'єр-міністр РФ Володимир Путін під час зустрічі з Президентом України Віктором Януковичем заявив, що Росія розраховує на цьому тижні ратифікувати договір про Зону вільної торгівлі в Співдружності Незалежних Держав, щоб Україна могла б зробити це синхронно з російською владою. Таку думку висловив.

"Що стосується інтеграції, то ми на цьому тижні розраховуємо на ратифікацію (угоди). Якщо українські колеги зробили б те ж саме в раді, то ми змогли б синхронно підписати договір", - зазначив Путін.

У свою чергу Янукович заявив, що Україна обов'язково буде вирішувати це питання. Він також висловив сподівання, що Росія і Україна в самий найближчий час проведуть міждержавну комісію, яка повинна підготувати пакет документів, що сприяють створенню умов для розвитку економік двох країн.

Угоду підписали глави 8 держав - учасниць СНД. Це Вірменія, Білорусія, Казахстан, Киргизія, Молдавія, Таджикистан, Україна і Росія.
Як заявив напередодні журналістам спікер Держдуми Сергій Наришкін, "угода створює умови для повноцінного функціонування зони вільної торгівлі, для розширення і поглиблення інтеграційних процесів на просторі СНД".

Договір покликаний забезпечити необхідні умови для повноцінного та ефективного функціонування зони вільної торгівлі на просторі СНД і створити сприятливі умови для подальшого поглиблення інтеграції на основі норм Світової організації торгівлі (СОТ), говориться в пояснювальній записці до документа.

Договором передбачено незастосування митних зборів щодо експорту та імпорту товарів, що походять з митних територій уклали угоду сторін, зведені до мінімуму винятки з номенклатури товарів, до яких застосовуються імпортні мита.

Крім того, поряд з положеннями про скасування імпортних мит угодою передбачаються зобов'язання сторін, що гарантують недискримінаційне застосування правил нетарифного регулювання, надання національного режиму, а також відповідні світовій практиці правила субсидування.

Крім цього, договором передбачаються правила вирішення спорів, що служить інструментом для примусу сторін до виконання взятих на себе зобов'язань. З моменту ратифікації договір замінює ряд нині діючих угод між державами - учасниками СНД.

Договір набуває чинності після закінчення 30 днів з дати отримання депозитарієм третього повідомлення про виконання його сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для вступу договору в силу.Угода укладається на невизначений термін.

Голова Держдуми РФ Сергій Наришкін 20 лютого повідомив про досягнення домоленості щодо синхронної ратифікації угоди про Зону вільної торгівлі між Росією та Україною.

Янукович 18 березня 2012 р. заявив, що угода про зону вільної торгівлі в рамках Співдружності незалежних держав майже готова до ратифікації.

Як заявляли українські чиновники, договір про ЗВТ з СНД після вступу в силу може дати вітчизняній економіці додаткове зростання на 2% в рік. Також прогнозується, що ЗВТ з СНД дасть Україні зростання ВВП на 2,5%, або на 37,5 млрд грн в цінах 2012 р. Микола Азаров після підписання договору говорив, що угода допоможе Україні в 2012 р. збільшити економічний товарообіг і отримати додатковий приріст ВВП на рівні 2,2%.