ua en ru

Держдума РФ прийняла законопроект, який забороняє американцям всиновлювати російських дітей (відео)

Автор: RBC.UA
Державна дума Російської Федерації прийняла у другому читанні законопроект "Про заходи впливу на осіб, причетних до порушення прав громадян Російської Федерації" (також відомий як "закон Діми Яковлєва") - відповідь на "акт Магнітського". При підготовці законопроекту до другого читання в нього було включено низку поправок, згідно з якими, зокрема, американським громадянам забороняється всиновлювати російських сиріт.

Державна дума Російської Федерації прийняла у другому читанні законопроект "Про заходи впливу на осіб, причетних до порушення прав громадян Російської Федерації" (також відомий як "закон Діми Яковлєва") - відповідь на "акт Магнітського". При підготовці законопроекту до другого читання в нього було включено низку поправок, згідно з якими, зокрема, американським громадянам забороняється всиновлювати російських сиріт.

Читайте також: Відмова Росії імпортувати американське м'ясо порушує правила СОТ, - влада США

Найрезонанснішою стала поправка, яка забороняє передачу дітей, які є громадянами РФ, на усиновлення (удочеріння) громадянами США, а також здійснення діяльності на території РФ органів і організацій у цілях підбору дітей, які є громадянами РФ, на усиновлення (удочеріння) громадянами США, бажаючими усиновити (удочерити) зазначених дітей. Поправкою пропонується припинити від імені РФ дію угоди між РФ і США про співробітництво в галузі усиновлення (удочеріння) дітей, підписаної у Вашингтоні 13 липня 2011 р.

За словами віце-спікера Держдуми, депутата від "Єдиної Росії" Сергія Неверова, закон може набути чинності з 1 січня 2013 р. Поправки було прийнято на розгляді "закону Діми Яковлєва" у другому читанні 19 грудня. "Проти" проголосували тільки 17 осіб із 350 парламентаріїв (майже всі, хто проголосував проти поправок, були членами фракції "Справедлива Росія").

Крім того, прийнято й іншу поправку до закону, згідно з якою діяльність усіх політичних некомерційних організацій (НКО) у РФ, які отримують фінансування зі США, забороняється. Також росіянам, які мають подвійне російсько-американське громадянство, заборонено бути членами або керівниками НКО.

Відповідно до поправки, припиняється діяльність НКО, що беруть участь у політичній діяльності, здійснюваній на території РФ, і безоплатно отримують грошові кошти та інше майно від громадян і організацій США або реалізують на території РФ проекти, програми або здійснюють іншу діяльність, яка становить загрозу інтересам РФ. Діяльність такого роду організацій припиняється, але, після того як зазначені організації припинять політичну діяльність, їх діяльність може бути відновлена.

Читайте також: Сенат США схвалив "закон Магнітського" - Москва готує відповідь (відео)

Поправкою також пропонується, що громадянин РФ, який має громадянство США, не може бути членом або керівником некомерційної організації, яка бере участь у політичній діяльності, здійснюваній на території РФ, її структурного підрозділу, або структурного підрозділу іноземної некомерційної організації. Наголошується, що діяльність НКО призупиняється, але надалі вона може бути відновлена.

Російські депутати також прийняли поправку, яка не обмежує дію закону громадянами США, а поширює його на всіх, хто порушує права росіян, незалежно від їх громадянства.

Нагадаємо, депутати Держдуми схвалили в першому читанні законопроект "Про заходи впливу на осіб, причетних до порушення прав громадян Російської Федерації" 14 грудня 2012 р.

Розгляд "закону Діми Яковлєва" (названого на честь дворічної російської дитини, усиновленої батьками-американцями і загиблої у США, коли її залишили в закритому автомобілі) намічено на п'ятницю.

"Закон Діми Яковлєва", який повинен був стати російською відповіддю на прийнятий у США "закон Магнітського", спочатку передбачав лише введення візових і фінансових санкцій щодо громадян США, які порушили права росіян.

Читайте також: Палата представників США рекомендує скасувати поправку Джексона-Веніка (відео)

Зазначимо, що документом пропонується ввести заборону на в'їзд на територію Росії громадян США, які вчинили злочини відносно російських громадян, які перебувають за кордоном, або причетних до їх вчинення. Також санкції поширяться на громадян США, наділених державними повноваженнями, що сприяли своїми діями (бездіяльністю) звільненню від відповідальності осіб, які вчинили злочини відносно російських громадян або причетних до їх вчинення, а також причетних до викрадення та незаконного позбавлення волі громадян РФ.

Крім того, мова йде про осіб, які винесли необгрунтовані і несправедливі вироки у відношенні громадян РФ, здійснюють необгрунтоване юридичне переслідування громадян РФ і прийняли необгрунтовані рішення, що порушили права та законні інтереси громадян і організацій РФ.

Пропонується ввести арешт на території Росії фінансових та інших активів громадян США, яким заборонений в'їзд на територію РФ, і заборону на будь-які угоди з власністю та інвестиціями цих громадян.

Читайте також: Лавров повідомив Клінтон, що Росія закриє в'їзд американцям, винним у грубому порушенні прав людини

Список таких громадян буде вестись і змінюватися МЗС РФ. Пропозиції щодо його зміни можуть представлятися членами Ради Федерації, депутатами Держдуми, уповноваженим з прав людини у РФ, політичними партіями та Громадською палатою РФ, а також державними органами.

Передбачається, що міністр закордонних справ РФ не рідше одного разу на рік доповідає палатам Федеральних зборів РФ про хід виконання даного федерального закону.

Як заявив ВВС депутат Держдуми із фракції "Справедлива Росія" Ілля Пономарьов, за весь час дії відповідних міждержавних угод американці всиновили близько 60 тисяч російських дітей, 19 з яких загинули або стали жертвами насильства. При цьому, за його словами, "в Росії щорічно близько 1700 дітей стають жертвами насильства".

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

Нагадаємо, що Президент США Барак Обама підписав закон про скасування поправки Джексона-Веніка щодо Росії і Молдови і прийняття "закону Магнітського" 14 грудня ц.р. Раніше, 16 листопада, законопроект був схвалений переважною більшістю Конгресу США. 6 грудня "закон Магнітського" був проголосований у Сенаті США.