ua en ru

Генасамблея ООН ухвалила резолюцію щодо допомоги по мінімізації наслідків аварії на ЧАЕС

Автор: RBC.UA
Генеральна Асамблея ООН 15 грудня під час пленарного засідання ухвалила проект резолюції щодо зміцнення міжнародного співробітництва та координації зусиль у справі вивчення, пом'якшення та мінімізації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Генеральна Асамблея ООН 15 грудня під час пленарного засідання ухвалила проект резолюції щодо зміцнення міжнародного співробітництва та координації зусиль у справі вивчення, пом'якшення та мінімізації наслідків Чорнобильської катастрофи. Про це повідомляє прес-служба МЗС України.

Представлений Україною від імені трьох найбільш потерпілих від Чорнобильської катастрофи держав - України, Білорусі та Росії - відповідний проект резолюції був прийнятий консенсусом. Співавторами документа, загалом, виступили 74 держави-члени Організації.

Схвалена за такої широкої підтримки резолюція передбачає проведення у квітні 2011 р. у Києві Міжнародної конференції "Двадцять п'ять років Чорнобильської катастрофи. Безпека майбутнього" за участю Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна.

Крім того, 26 квітня 2011 р., відповідно до положень резолюції, у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку відбудеться коммеморативне засідання Генеральної Асамблеї з метою вшанування 25-ї річниці з дня Чорнобильської трагедії.

Міжнародне товариство у черговий раз підтвердило важливість вирішення багатоаспектних та довготривалих проблем, пов'язаних з наслідками Чорнобильської катастрофи. У документі вітається діяльність міжнародної спільноти, спрямована на відновлення уражених територій та потерпілого населення, а також привертається увага до зусиль, що докладаються для завершення побудови об'єкта "Укриття" та трансформації його в екологічно безпечну систему.

Резолюція підкреслює важливість реалізації Плану дій ООН для Чорнобиля на період до 2016 рр. у рамках проголошеної Декади відновлення та сталого розвитку потерпілих територій, 2006-2016 рр. Втілення Плану дій покладено на Програму розвитку ООН, яке є координатором діяльності агенцій системи ООН з Чорнобильської проблематики.

Наступний розгляд Чорнобильського питання відбудеться на 68-й сесії ГА ООН.

Нагадаємо, 5 жовтня ц.р. перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв і віце-президент ЄБРР Хорст Райхенбах домовилися активізувати зусилля по збору додаткових коштів до Чорнобильського фонду "Укриття" та Рахунку ядерної безпеки.

Сторони прийшли до згоди підготувати і погодити спільний план дій щодо прискорення вирішення чорнобильських проблем. А.Клюєв і Х.Райхенбах домовилися, що уряд України затвердить чіткий графік реалізації всіх проектів на ЧАЕС, які будуть узгоджені з ЄБРР.

Відзначимо, що Президент України Віктор Янукович оголосив 2011 роком вирішення чорнобильських проблем.

Також зауважимо, що 27-28 липня ц.р. українська делегація брала участь у засіданні Асамблеї донорів Чорнобильського фонду «Укриття» в Лондоні. Там учасники засідання вирішили багато проблем, пов'язаних з будівництвом заводу з переробки рідких радіоактивних відходів, були внесені терміни завершення будівництва нового безпечного сховища відпрацьованого ядерного палива.

Будівництво безпечного конфайнменту (укриття) на ЧАЕС почалося взимку 2009 р. і має завершитися влітку 2012 р.