ua en ru

Газові переговори з РФ: Бойко заявляє про прогрес щодо створення консорціуму

Автор: RBC.UA
Україна досягла "значного прогресу" в переговорах з Росією щодо створення тристороннього консорціуму з управління газотранспортною системою України. Про це міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко заявив під час робочого візиту до США після засідання українсько-американської робочої групи з питань енергетичної безпеки, повідомляє прес-служба Міненерговугілля.

Україна досягла "значного прогресу" в переговорах з Росією щодо створення тристороннього консорціуму з управління газотранспортною системою України. Про це міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко заявив під час робочого візиту до США після засідання українсько-американської робочої групи з питань енергетичної безпеки, повідомляє прес-служба Міненерговугілля.

"Ми не припиняли переговорний процес з російськими партнерами за всіма напрямками. Ми працюємо над моделлю консорціуму з управління газотранспортною системою України. В частині консорціуму я бачу значний прогрес, а щодо ціни газу переговори тривають", - сказав Юрій Бойко. Міністр пояснив, що складність переговорів щодо вартості газу викликана надзвичайно невигідним для України контрактом, що був підписаний попереднім урядом.

Він додав, що одночасно з проведенням переговорів з Росією Україна веде роботу над підвищенням власної енергетичної незалежності. "Збільшення власного видобутку газу і зниження закупівлі імпортного газу, безумовно, робить нашу позицію міцнішою", - сказав Бойко.

Нагадаємо, раніше Бойко зазначав, що конкретні переговори щодо партнерства в ГТС України почнуться після оцінки її вартості.

Вчора прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляв, що Росія погодилася переглянути газовий контракт найближчим часом. Віце-прем'єр РФ Аркадій Дворкович, коментуючи заяву українського прем'єра, заявив, що йому нічого не відомо про можливий перегляд газового контракту РФ з Україною.

Раніше в "Газпромі" наполягали на створенні двостороннього консорціуму. Про те, що позиція може змінитися, стало відомо після зустрічі Президентів двох держав у рамках неформального саміту країн СНД 15 травня. Після розмови з російським Президентом Володимиром Путіним Президент Віктор Янукович заявив, що сторони прагнуть до створення консорціуму з трьома учасниками, але Україні поки чекає аудиту ГТС, який повинен завершитися в серпні цього року.

Україна споживає близько 55 млрд куб. м газу на рік, половина з якого імпортується з Росії. У 2012 р. середня ціна російського газу складе, за оцінками держхолдингу "Нафтогаз", 440 дол. за тисячу куб. м.

Україна просить Росію знизити ціну на газ з 416 дол за тис. кубометрів до 250 дол

Повідомлялося, що натомість Київ готовий віддати Росії 33% у тристоронньому консорціумі з управління українською ГТС. Також Україна продовжує активно працювати над диверсифікацією джерел постачання енергоносіїв. Напередодні у Стамбулі відбулися ряд зустрічей, що стосувалися альтернативних джерел постачання газу в Україну, за участю міністра енергетики та природних ресурсів Турецької Республіки Танера Йилдиза, міністра енергетики та промисловості Катару Мухаммеда бин Салеха Аль-Сад та голови Держінвестпроекту Владислава Каськіва.

У березні ц.р. голова правління НАК "Нафтогаз України" Євген Бакулін заявив, що Україна розглядає можливість імпорту близько 10 млрд кубометрів газу з Європи. Це близько третини всіх поставок газу в Україну і значно більше заявлених раніше обсягів. Україна веде переговори з постачальниками газу з Туреччини, Румунії та Німеччини.

Зазначимо, що в першому кварталі с. р. ціна газу становила 416 дол./тис. куб. м. Ціна російського газу для України в II кварталі 2012 р. виріс на 2,1% - до 425 дол./тис. куб. м.

"Газпром" і "Нафтогаз України" 19 січня 2009 р. підписали два контракти: купівлі-продажу на період 2009-2019 рр.. і про об'єми і умови транзиту природного газу через територію України на 2009-2019 рр.. Контракт на поставку газу передбачає щоквартальне формульне зміна ціни.