ФРС США зберегла базову облікову ставку на рівні 0-0,25%

Б.Бернанке обіцяв раніше залишити облікову ставку на гранично низьких рівнях протягом доволі тривалого часу. Фото: (С) Associated Press.
Б.Бернанке обіцяв раніше залишити облікову ставку на гранично низьких рівнях протягом доволі тривалого часу. Фото: (С) Associated Press.

Федеральна резервна система (ФРС) США ухвалила рішення зберегти ключову облікову ставку в діапазоні 0-0,25% річних, йдеться в повідомленні ФРС, поширеному за підсумками засідання Комітету з операцій на відкритому ринку, що завершилося сьогодні.

Це рішення прогнозувалося більшістю аналітиків. Регулятор запевнив, що даний показник збережеться незмінним протягом тривалого часу.

Ключова ставка ФРС - так звана ставка з федеральних фондів (federal funds rate) - знаходиться на рівні 0-0,25% з грудня 2008 р. Федеральний резерв знизив ставку до рекордно низького рівня, для того, щоб забезпечити необхідні монетарні умови для швидкого виведення економіки з рецесії.

Ставка по федеральних фондах - це цільова (таргетуюча) ставка, під яку банки дають свої надмірні резерви, що знаходяться на рахунках ФРС, під кредит overnight іншим банкам.

Нагадаємо, в кінці лютого ц.р. глава ФРС США Бен Бернанке, виступаючи перед палатою представників США з піврічним звітом про стан американської економіки, пообіцяв залишити облікову ставку на гранично низьких рівнях протягом доволі тривалого часу. Коментуючи недавнє рішення ФРС про підвищення дисконтної ставки з 0,5% до 0,75%, Б.Бернанке пояснив, що воно було ухвалене з метою спонукати банки відмовитися від можливості черпати капітал у Федеральному резерві, яка переходить в звичку, а не на ринку приватного капіталу. Він підкреслив, що зміна дисконтної ставки не означає ні посилювання фінансових умов, ні зміни прогнозу по монетарній політиці. Б.Бернанке також додав, що ФРС поки не планує продажу активів в короткостроковій перспективі - принаймні не раніше, чим почнеться реальне посилення фінансової політики організації. В той же час Б.Бернанке підкреслив, що рано чи пізно (у міру того як зростання економіки збільшуватиметься) виникне інфляційний тиск, для превентивної боротьби з яким ФРС посилить фінансові умови.

16.03.2010
сообщить об ошибке | печать | добавить в закладки
Курсы валют 29/05 Спрос Предл.
29/05 8.053 8.091
29/05 10.019 10.204
29/05 2.456 2.56
10:40 1.25645 1.25695
Новости партнеров
 
Загрузка...

Опитування на сайті РБК-Україна

Результати попереднього опитування

Яку користь принесе Євро-2012 особисто вам?
 Матеріальну
 Можливість відвідати Польщу без візи
 Можливість краще ознайомитися з Україною
 Можливість поспілкуватися з іноземцями
 Шанс подивитися на українських стадіонах хороший футбол
 Додаткові вихідні
 Можливість виїхати з Києва на час Євро
 Не принесе ніякої
 Принесе збитки
 Мені все одно, я ненавиджу футбол
Скільки разів за останній рік Ви бували за кордоном?
  Всего: 5429
:::::::::::::: Один раз - 706 (14%)
::::::::: Два-три рази - 453 (9%)
::: Більше чотирьох разів - 161 (3%)
:: Не більше 10 разів - 60 (2%)
::: Більше 10 разів - 147 (3%)
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Жодного разу - 2192 (41%)
::::::::::::::::::::::::::::: Взагалі не бував (бувала) за кордоном - 1568 (29%)
::: Я постійно жив (жила) за кордоном - 142 (3%)
Реклама  ·   Опитування  ·   Про компанію  ·   Карта сайту  ·   Контакти  ·  
Все замечания и пожелания присылайте на webmaster@rbc.ua
Все права защищены и охраняются законом. © 2005 - 2012  РБК-Украина
Автоматизированное извлечение информации сайта запрещено.
Подробнее о соблюдении авторских прав и размещении рекламы.
Яндекс.Метрика