ua en ru

ФРС США зберегла базову облікову ставку в діапазоні 0-0,25%

Автор: RBC.UA
Федеральна резервна система (ФРС) США ухвалила рішення зберегти ключову облікову ставку в діапазоні 0-0,25% річних, говориться в повідомленні ФРС, поширеному за підсумками засідання комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC). Це рішення прогнозувалося всіма аналітиками.

Федеральна резервна система (ФРС) США ухвалила рішення зберегти ключову облікову ставку в діапазоні 0-0,25% річних, говориться в повідомленні ФРС, поширеному за підсумками засідання комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC). Це рішення прогнозувалося всіма аналітиками.

ФРС залишила незмінним свій прогноз, згідно з яким базова ставка, швидше за все, буде залишатися "на винятково низьких рівнях", принаймні, до кінця 2014 р. ФРС утримує ключову ставку (так звану ставку по федеральних фондах) практично на нульовому рівні з грудня 2008 р.

За підсумками сьогоднішнього засідання ФРС не ухвалила нових рішень, взявши паузу для більш точної оцінки розвитку економічної ситуації в країні. Тим часом ФРС відзначила "подальше поліпшення умов на ринку праці і помітне зниження рівня безробіття в останні місяці, хоча безробіття все одно залишається високим".

Оцінюючи ризики для фінансової системи, ФРС вказала на ослаблення напруженості на світових фінансових ринках, однак глобальна фінансова ситуація як і раніше створює "значні спадні ризики щодо економічного прогнозу".

Зростаючі ціни на нафту "тимчасово підштовхнуть вгору інфляцію", однак комітет припускає, що надалі інфляція буде близька до рівня, найбільш прийнятного з точки зору двоїстої завдання ФРС (забезпечення цінової стабільності і одночасно максимальної зайнятості населення).

За збереження надм'якої грошово-кредитної політики проголосували 9 з 10 членів FOMC. Проти виступив президент Федерального резервного банку Річмонда Джеффрі Лекер, який не бачить необхідності утримувати ставки на мінімальному рівні протягом такого тривалого періоду (до кінця 2014 р.).

ФРС з осені 2011 р. проводить програму стимулювання під назвою "Операція Твіст". Вона полягає в продажу короткострокових боргових паперів Мінфіну США і покупці на виручені кошти US Treasuries з більш довгим терміном обігу. Обсяг програми, як підтвердив комітет, складає 400 млрд дол.

Ця програма має понижувально вплинути на довгострокові процентні ставки і допоможе зробити фінансову систему країни більш гнучкою. Проте, експерти вважають, що результати "операції твіст" можуть звести нанівець дії Мінфіну США.

У грудні ФРС США оприлюднила план посилення політики у фінансовій системі. Відомство озвучило загальний план посилення вимог до найбільшим американським банкам у спробі зміцнити фінансову систему проти майбутніх криз. Заходи ФРС, необхідність в яких прописана в законі Додда-Франка про фінансовий нагляд, включають нові правила для капіталу та ліквідності банків і будуть реалізовані в два етапи.

В основі першого етапу лежить план стрес-тестів, оголошений ФРС ще в листопаді. Результати останнього стрес-тесту продемонстрували здоров'я банківської системи США. У доповіді ФРС наголошується, що 15 з 19 банків мають достатній ресурсами, щоб впоратися з важкими ситуаціями, навіть враховуючи можливий зворотний викуп акцій або зростання дивідендів. Найгірші результати показали чотири великих американських фінансових інститути - Citigroup, Ally Financial, MetLife, SunTrust. Тест імітував рівень безробіття в 13%, 21-відсоткове зниження цін на житло, 50-процентне падіння цін на акції.

Зазначимо також, що сьогодні Банк Японії також залишив ключову облікову ставку без змін - на мінімальному рівні 0,0-0,1%.