ua en ru

ФРС зберегла позитивний прогноз для економіки США

Автор: RBC.UA
ФРС США опублікувала чергову "Бежеву книгу" - звіт про економічну ситуацію в 12 банківських округах США за три місяці. Згідно з даним звітом, з квітня по травень 2012 р. економіка США "показала тенденцію до помірного зростання", тоді як в попередньому звіті за I квартал зростання економіки країни оцінювалося як "невисоке".

ФРС США опублікувала чергову "Бежеву книгу" - звіт про економічну ситуацію в 12 банківських округах США за три місяці. Згідно з даним звітом, з квітня по травень 2012 р. економіка США "показала тенденцію до помірного зростання", тоді як в попередньому звіті за I квартал зростання економіки країни оцінювалося як "невисоке".

Ці дані контрастують з недавньою статистикою, згідно з якою зростання економіки йде повільнішими темпами, ніж очікувалося.
"Прогноз для економіки США залишається позитивним, хоча і стриманішим" - наголошується в звіті.

ФРС зафіксувала оздоровлення фінансового сектору і зростання активності у сфері нерухомості. Збільшення активності відбулося і в оброблювальній промисловості. Також не знизилася динаміка продажів автомобілів. Тиск інфляції на економіку був невеликим завдяки зниженню цін на паливо.

"Бежева книга" - публікований в США економічний огляд ФРС, дайджест звітів дванадцяти Федеральних резервних банків. Огляд характеризує сферу промислового виробництва, послуг, сільського господарства, фінансові інститути, ринок праці, ринок нерухомості.

Нагадаємо, за переглянутими даними, ВВП США в I кварталі 2012 р. в порівнянні з попереднім кварталом виріс на 1,9% в перерахунку на річні темпи (annual rate). Це друга оцінка американського ВВП (з трьох) від Бюро економічного аналізу при Мінторгу США. Попередні дані, опубліковані місяць тому, свідчили про темп зростання економіки в 2,2%. Таким чином, Мінторг США знизив оцінку зростання економіки в січні-березні ц.р. на 0,3 процентного пункту в порівнянні з попередніми розрахунками. При цьому економічне зростання США істотно сповільнилося в порівнянні з IV кварталом 2011р., Коли економіка зросла на 3% в перерахунку на річну динаміку.

Президент США Барак Обама у лютому ц.р. представив перед конгресом бюджетний план на 2012-2013 фінансовий рік (розпочнеться 1 жовтня ц.р.). Дефіцит бюджету прогнозується в розмірі 901 млрд дол., що становить 5,5% від ВВП країни в порівнянні з 8,5% дефіциту (1,33 трлн дол.), запланованими на 2011-2012 фінансовий рік. Водночас згідно з прогнозом бюджетного управління конгресу США, за підсумками 2011-2012 фінансового року (завершиться 30 вересня поточного року) дефіцит бюджету Сполучених Штатів Америки становитиме 1,08 трлн дол.

Як повідомлялося, близько 12% ВВП США припадає на частку виробничого сектора, де його обсяг у квітні 2012 р. збільшився на 1,1% порівняно з попереднім місяцем. Аналітики очікували збільшення показника на 0,6%. Порівняно з квітнем 2011 р. обсяг промислового виробництва в США в квітні 2012 р. збільшився на 5,2%.

Раніше міністр фінансів США Тімоті Гайтнер і глава ФРС Бен Бернанке неодноразово заявляли, що, незважаючи на всі проблеми, які американська економіка відчуває, є позитивні сигнали, які можуть свідчити про її швидкий вихід зі ступору. В останній версії доповіді World Economic Outlook Міжнародного валютного фонду, МВФ підвищив прогноз зростання світової економіки на поточний рік на 0,2 п.п. до 3,5%, на 2013 р. - до 4,1%, але попередив, що ризики залишаються і процес відновлення все ще дуже непевний. Як наголошується в документі МВФ, зростання світової економіки набирає темпи на тлі відновлення економіки США та деякої розрядки ситуації в Європі, хоча ризики все ще високі: ескалація кризи в єврозоні або стрибок цін на нафту на тлі геополітичної напруженості можуть легко похитнути впевненість інвесторів і стати для світової економіки перешкодою на шляху її відновлення. "Фаза гострої кризи суверенних боргів у Європі минула, з'явилися позитивні сигнали з США, і повернувся оптимізм. Все ж слід проявляти обережність: навіть при відсутності повторення кризи в Європі розвинені економіки все ще не позбулися перешкод на шляху відновлення", - наголошується в доповіді МВФ.

Нагадаємо, ВВП США за підсумками 2011 р. виріс на 1,7%, в 2010 р. - збільшився на 2,8%. У 2009 р. американська економіка скоротилася на 2,6%.