ua en ru

ExxonMobil очолила список найбільших платників податків у США

Автор: RBC.UA
Перші місця в ТОП-25 найбільших платників податків у США посіли нафтогазова ExxonMobil, енергетична Chevron і нафтова ConocoPhillips.

Перші місця в ТОП-25 найбільших платників податків у США посіли нафтогазова ExxonMobil, енергетична Chevron і нафтова ConocoPhillips.

За даними журналу Forbes, від нафтогазової компанії ExxonMobil торік в американський бюджет надійшло податків на суму 27,3 млрд дол. Виручка компанії при цьому склала 486 млрд дол, чистий прибуток - 41 млрд дол, ефективна податкова ставка - 42%.

Енергетична компанія Chevron перерахувала в 2011 р. податків на суму 17,4 млрд дол. Виручка компанії склала 254 млрд дол, чистий прибуток - 26,9 млрд дол, ефективна податкова ставка - 43,3%.

Нафтова компанія ConocoPhillips виплатила податків на суму 10,6 млрд дол при виручці в 251 млрд дол, чистого прибутку в 12,4 млрд дол і ефективної податкової ставкою - 45,6%.

Чи варто, після ознайомлення з такою статистикою, симпатизувати нафтовим і енергетичним компаніям? - запитують автори рейтингу. І наводять дані опитування проведеного факультетом економіки Університету Мічигану. За даними дослідження, лише 9% респондентів вважають, що корпорації платять занадто багато податків, а 67% респондентів вважають, що суми податків корпорацій занадто малі.

Четверте місце серед найбільших платників податків посів банк JPMorgan Chase (заплатив 8,2 млрд дол податків), п'яте - роздрібна мережа Wal-Mart Stores (5,9 млрд дол.) За ними слідують Microsoft (5,3 млрд дол), банк Wells Fargo (4,9 млрд дол), IBM (4,2 млрд дол), Apple (4 млрд дол) і виробник міді Freeport-McMoRan Copper & Gold (3,4 млрд дол).

У топ-25 Forbes також потрапили: один з лідерів світового ринку продуктів харчування і тютюнових виробів Philip Morris (3,36 млрд дол), Intel (3,3 млрд дол), один з лідерів світового ринку споживчих товарів Procter & Gamble ( 3 млрд дол), виробник косметичних та санітарно-гігієнічних товарів Johnson & Johnson (2,97 млрд дол), фармацевтична компанія Pfizer (2,94 млрд дол), розробник програмного забезпечення Oracle (2,93 млрд дол), виробник електротехнічного і іншого обладнання General Electric (2,92 млрд дол), нафтова компанія Occidental Petroleum (2,9 млрд дол) і медична компанія UnitedHealth Group (2,74 млрд дол.)

Третю десятку найбільших платників податків відкриває фінансовий конгломерат Citigroup (2,7 млрд дол), за ним йдуть фармацевтична і хімічна компанія Merck (2,7 млрд дол), Walt Disney (2,3 млрд дол), PepsiСo (2,2 млрд дол), компанія з розробки і дослідження бездротових засобів зв'язку Qualcomm (2,1 млрд дол) і McDonald's (2,1 млрд дол).

Зазначимо також, що позначивши основні параметри податкової реформи, яка стане однією з опорних точок в передвиборній кампанії, Обама, який балотується на другий президентський термін, запропонував зменшити ставку податку на прибуток корпорацій з 35% до 28%. На сьогоднішній момент вона є однією з найвищих у світі. Більше віддають в казну лише японські компанії.
На думку Обами, гравці корпоративного сектора опинилися в нерівних умовах. Деякі з них можуть істотно скоротити податкове навантаження за рахунок "дірок" у законодавстві.