ua en ru

Єврокомісія: Зона вільної торгівлі з ЄС обійдеться Україні в 5% бюджетних надходжень

Автор: RBC.UA
Зона вільної торгівлі (ЗВТ) з Європейським Союзом буде коштувати України 5% бюджетних надходжень. Про це заявив заступник голови відділу торговельних зв'язків з Європою і Центральною Азією директорату торгівлі при Єврокомісії Філіп Куїссон, передає Deutsche Welle.

Зона вільної торгівлі (ЗВТ) з Європейським Союзом буде коштувати України 5% бюджетних надходжень. Про це заявив заступник голови відділу торговельних зв'язків з Європою і Центральною Азією директорату торгівлі при Єврокомісії Філіп Куїссон, передає Deutsche Welle.

За його словами, Україна прагне якомога швидше підписати з Євросоюзом угоду про ЗВТ. Проте минуло вже 13 раундів переговорів, а сторони з 18 напрямків співпраці узгодили свої позиції лише щодо чотирьох спірних питань. Ф. Куїссон наголосив, що ЄС цікавить не стільки митні тарифи, скільки європейські фітосанітарні норми, які Україна повинна неухильно дотримувати, підписавши угоду про ЗВТ. Але українське законодавство про фітосанітарні норми ще далеко не європейське, тому на Україну чекають великі реформи. "Найбільш проблематичним в наших переговорах з Україною є приєднання цієї країни до стандартів ЄС. Тут ми неактивно просуваємося, тому що це складний процес", - зауважив він.

Ф.Куїссон зауважив, що українська сторона повинна бути зацікавлена прибрати всі митні бар'єри, адже на великий європейський ринок зараз завозиться лише 1% товарів з України, а імпорт з Євросоюзу до України, навіть при існуючих тарифах, становить 30%. "Так, дійсно, після скасування митних тарифів український уряд не дорахується у бюджеті 5% надходжень. Але збільшиться активність у торгівлі та будуть збільшуватися інші надходження", - упевнений Ф. Куїссон.

У той же час, заступник міністра економіки України Валерій П'ятницький наголошує, що Київ не поступатиметься ні з митних тарифів, ні щодо першочерговості необхідних реформ. На думку В. П'ятницького, деякі пункти угоди Україну хочуть нав'язати: "Природно, ми вважаємо. Вважає не тільки уряд, але й бізнес. Хто за цю угоду, хто проти, і це не тільки тому, що хтось не хоче, щоб Євросоюз був ближче до нас, або ми були ближчими до ЄС. Бізнес бачить, як від цього отримати потенційний прибуток, так і втрати», - заявив він.
Нагадаємо, 11 жовтня ц.р. керівник європейської делегації з питань угоди про асоціацію Єва Сіновєц заявила, що підписання угоди про асоціацію може відбутися в 2011 р. За її словами, для ЄС не так важлива дата підписання такого документа, як політична воля обох сторін.

Нагадаємо, що 17 травня ц.р. верховний представник Європейської Комісії із зовнішньої політики і безпеки Кетрін Ештон заявила, що угода про асоціацію між Україною та ЄС може бути підписана вже до кінця нинішнього року. Тоді К.Ештон сказала, що укладення угоди про асоціацію дасть до того ж можливість створити зону вільної торгівлі між ЄС і України.

За її словами, угода про асоціацію визначає не тільки юридичні відносини України та Євросоюзу, а й спонукає Україну до соціальних і економічних реформ. Як зазначила тоді К.Ештон, їм передбачається співпраця сторін щодо широкого спектру питань, в основному в галузі економіки.

Україна і ЄС розпочали переговори про нову угоду 5 березня 2007 р., а переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу до ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, який регламентує відносини України та ЄС, матиме назву «Угода про асоціацію».