ua en ru

Єврогрупа виділить 35,5 млрд євро на реструктуризацію грецьких боргів

Автор: RBC.UA
Єврогрупа (міністри фінансів 17 країн єврозони) схвалила виділення 35,5 млрд євро на фінансування операції з обміну грецьких держоблігацій, що належать приватному сектору.

Єврогрупа (міністри фінансів 17 країн єврозони) схвалила виділення 35,5 млрд євро на фінансування операції з обміну грецьких держоблігацій, що належать приватному сектору, передає Associated Press.

З 35,5 млрд євро до 30 млрд будуть виділено у вигляді дворічних облігацій Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF), які інвестори отримають разом з новими облігаціями Греції в обмін на скорочення 53,5% основного боргу країни по старих зобов'язаннях. Ще 5,5 млрд євро підуть на виплату накопичених відсотків по старих облігаціях Греції, які підлягають обміну.

Голова Єврогрупи Жан-Клод Юнкер підтвердив, що Греція застосує так звану "обмовку про колективні дії", щоб обміняти абсолютно всі облігації, випущені в рамках грецького законодавства (177 млрд євро).

Міністри фінансів єврозони обговорили результати грецької пропозиції про обмін держпаперів у ході телеконференції. Міністри також заявили, що Греція виконала всі умови для отримання решти коштів в рамках 130-мільярдної програми допомоги.

Раніше сьогодні Греція офіційно оголосила результати пропозиції про обмін держоблігацій, що належать приватному сектору. До обміну добровільно пред'явлені папери, регульовані законодавством Грецької республіки, на 152 млрд євро, або 85,8% від загальної кількості таких облігацій (177 млрд євро).

Греція використовуватиме так звану "обмовку про колективні дії", яка дозволяє примусити до обміну незгодну меншину утримувачів облігацій, регульованих грецьким правом. Це означає, що всі папери на 177 млрд євро візьмуть участь в обміні. Крім того, до обміну пред'явлені облігації на 20 млрд євро з числа паперів, регульованих іноземним правом (зокрема, англійським). Таким чином, в обміні братимуть участь облігації на загальну суму 197 млрд євро, або майже 96% від загального номіналу паперів на руках у приватного сектору (206 млрд євро). Крім того, Греція продовжила до 24 березня 2012 р. термін пред'явлення паперів для інвесторів, які володіють її облігаціями, регульованими іноземним правом, в надії довести рівень участі 100%.

Номінальна вартість облігацій при обміні буде скорочена на 53,5%, що дозволить Греції скоротити обсяг держборгу приблизно на 100 млрд євро. На кожних 100 євро старих паперів інвестори отримають нові облігації номіналом 31,5 євро плюс дворічні папери EFSF номіналом 15 євро (таким чином буде реалізовано скорочення основного боргу на 53,5%). Фактичні втрати інвесторів при обміні складуть, за деякими даними, більше 75% виходячи з так званої чистої приведеної вартості (NPV).

Успішний обмін паперів дозволить Греції уникнути безконтрольного дефолту 20 березня 2012 р., коли наступає термін виплат по облігаціях на 14,5 млрд євро.

Разом з тим, нові держоблігації Греції, які будуть випущені в рамках обміну з приватними кредиторами, котируються на неофіційному, або "сірому" ринку на рівні 20% від номіналу. Зокрема, майбутні облігації з погашенням у 2042 р. котируються за ціною bid (покупки) в 20% від номіналу і ціні offer (продажі) в 23% від номіналу. Для облігацій з погашенням в 2032 р. котирування bid/offer складають 21/24%.

"Це свідчення того, що ринок, як і раніше, не вірить в платоспроможність Греції, навіть при продовженні зобов'язань на 20-30 років", - цитує Reuters одного з трейдерів.

У свою чергу, аналітики міжнародної фінансової корпорації Morgan Stanley вважають, що оновлені державні облігації Греції можуть не принести полегшення в рівні боргового навантаження, оскільки рівень дохідності за ними виявиться дуже високим і може досягти 22% річних.

Нагадаємо, 3 березня міжнародне рейтингове агентство Moody's оголосило про зниження рейтингу Греції з Ca до C. Відповідно до класифікації Moody's, боргові зобов'язання з рейтингом C є облігаціями з найнижчим рейтингом і знаходяться в стані дефолту.

Раніше, що 28 лютого ц.р. міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's знизило кредитний рейтинг Греції до SD (вибірковий дефолт). На думку експертів, добровільний обмін грецьких облігацій фактично перетворюється на примусовий.

Інше рейтингове агентство Fitch відразу ж після схвалення міністрами фінансів єврозони допомоги Греції, 22 лютого ц.р., знизило довгостроковий кредитний рейтинг країни з CCC до C. Більш того, Fitch заявило, що обмін держпаперів Греції, що належать приватному сектору, у разі його завершення буде підставою для визнання дефолту країни.