ua en ru

Якщо курс гривні продовжить знижуватися, Нацбанк буде застосовувати регулятивні заходи, - НБУ

Автор: RBC.UA
Національний банк України готовий застосувати комплекс регулятивних заходів у випадку падіння гривні. Про це повідомила директор Генерального департаменту грошово-кредитної політики Національного банку України Олена Щербакова, пояснивши сьогоднішнє ослаблення курсу гривні розширенням гривневої ліквідності.

Національний банк України готовий застосувати комплекс регулятивних заходів у випадку падіння гривні. Про це повідомила директор Генерального департаменту грошово-кредитної політики Національного банку України Олена Щербакова, пояснивши сьогоднішнє ослаблення курсу гривні розширенням гривневої ліквідності, повідомляє прес-служба НБУ.

"Національний банк України регулює грошово-кредитний ринок і його ліквідність, використовуючи всі наявні в нього інструменти, включаючи процентні ставки, обов'язкові резерви, активні і пасивні операції і т.д.", - зазначила Олена Щербакова.

Читайте також: Курс долара на міжбанку росте через надлишок на ринку гривневої ліквідності

Крім того, вона повідомила, що сьогодні на початок дня обсяги банківської ліквідності були досить високими - близько 25 млрд грн. Це пов'язано з тим, що минулої п'ятниці Національний банк України провів тендер з підтримання ліквідності банків (річне фінансування) на суму 3,8 млрд грн. Це був пробний крок з надання кредитів рефінансування строком до року.

"У рамках узгодженої політики з МВФ ми провели цей тендер, а вчора була здійснена видача коштів. У зв'язку з цим спостерігається збільшення залишків вільної ліквідності на кореспондентських рахунках банків. Це сприяє активізації їх діяльності, розширюючи горизонт прийняття управлінських рішень на грошово-кредитному ринку. У той же час Національний банк уважно відстежує стан і динаміку грошово-кредитного ринку та в разі виникнення ознак порушення рівноваги готовий застосувати відповідний комплекс регулятивних заходів", - зазначила фахівець.

Про те, що зростання долара викликане надлишком гривневої ліквідності говорять сьогодні і експерти. Однак, разом з тим, за словами фінансового аналітика, доктора економічних наук Ерік Наймана "цілком можливо, що починається передвиборна емісія. Поки це перші" дзвіночки".

Читайте також: Середній курс долара в 2013-2014 рр. не підніметься вище 8,4 грн

На думку члена ради Національно банку України Романа Шпека, уряду варто приділяти більше уваги роз'ясненню економічної ситуації. "Уряд повинен не просто сказати, що все добре, цього недостатньо, а пояснити - бюджет реальний, доходи реальні, надмірного дефіциту не буде і ми зможемо утримати ситуацію ... Це рівняння з великою кількістю невідомих, якщо нам покажуть кожну дію чи більшість дій цього рівняння, ми зрозуміємо і повіримо, і тоді такого "ажіотажу" або підвищеного попиту не буде. В цьому немає нічого страшного", - вважає Шпек.

Нагадаємо, що сьогодні курс гривні на міжбанківському валютному ринку впав до рівня трирічної давнини. Торги по долару на міжбанківському валютному ринку сьогодні завершилися в діапазоні 8,1800-8,2000 грн/дол. Згідно з даними компанії "ІнтерБізнесКонсалтинг", торги по євро завершилися в діапазоні 10,2950-10,3242 грн / євро, торги по рублю - 0,2539-0,2543 грн/руб. Такі показники в останній раз гривня демонструвала в листопаді 2009-го року. 9 листопада торги по долару закрилися в діапазоні 8,187 - 8,2025 грн за долар.