ua en ru

Європа вважає вирок Луценку політизованим і занадто суворим

Автор: RBC.UA
Все більше європейських політиків висловлюють розчарування вироком, винесеним у Києві екс-главі МВС Юрію Луценку.

Все більше європейських політиків висловлюють розчарування вироком, винесеним у Києві екс-главі МВС Юрію Луценку.

Своє розчарування вироком вже висловили представники Євросоюзу і Єврокомісії. Продовжують висловлюватися на цю тему і європейські дипломати і депутати.

Європейський Союз розчарований вироком, оголошеним в Києві екс-главі МВС Юрію Луценку, і розцінює його як сигнал про продовження в Україні судової практики, що не відповідає міжнародним стандартам. Про це йдеться в заяві верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президента Європейської комісії Кетрін Ештон і єврокомісара з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле.

В заяві сказано: "Ми розчаровані вироком пану Луценку, який свідчить про продовження судових процесів, у яких не дотримуються міжнародних стандартів чесного, прозорого та незалежного судового процесу. Ми нагадуємо, що Саміт Україна-ЄС, який відбувся 19 грудня, чітко визначив, що верховенство права буде надзвичайно важливим для темпів політичної асоціації та економічної інтеграції України в ЄС. Ми також звертаємо увагу на резолюцію Парламентської Асамблеї Ради Європи про функціонування демократичних інституцій в Україні. Ми продовжуватимемо пильно слідкувати за перебігом апеляції пана Луценка, переглядом справи Юлії Тимошенко касаційною інстанцією та процесом у справі колишнього виконувача обвязків Міністра оборони Валерія Іващенка та інших схожих справ".

Офіційний Лондон засуджує вирок Юрію Луценку і закликає провести чесні парламентські вибори в Україні. Про це йдеться в заяві міністра у європейських справах МЗС Великобританії Девіда Лідінгтона, повыдомляє "5 канал".

Як повідомляє радіо "Свобода", міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський сказав сьогодні у Брюсселі, що, наскільки йому відомо: «Луценка звинувачують у відносно дрібному правопорушенні. І це виглядає як непропорційно сувора система. Іншими словами, це ще один аргумент для тих, хто підозрює українську судово-правову системи у тому, що вона не повністю вільна від політичних мотивів».

А на думку міністра закордонних справ Швеції Карла Більда, рішення Печерського суду «доводить те, що правова система в Україні нині використовується для того, щоб криміналізувати те, що, по суті, є політичною діяльністю», і це, за словами Більда, збільшує стурбованість із цього конкретного питання.

Юлія Тимошенко, яка вже кілька місяців відбуває покарання у Качанівській колонії у Харкові назвала день засудження Юрія Луценка "днем проголошення вироку режиму Януковича". Серед іншого, вона подякувала Луценку "за витримку, за мужність, за честь, за незламність, за шляхетність".

Сьогодні Печерський районний суд Києва визнав екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка винним в скоєнні посадових злочинів та засудив до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Держзвинувачення вимагало засудити Луценка на 4,5 роки, однак суд взяв до уваги пом'якшуючі обставини.

Також суд своїм рішенням позбавив Луценко першого рангу державного службовця і заборонив займати посади, пов'язані з організаційно-розпорядчими та організаційно-виконавчими функціями підприємств, організацій та установ усіх форм власності протягом двох років. Крім того, суд прийшов до висновку про необхідність стягнути з Луценком в інтересах МВС України понад 643 тис. грн як компенсацію за незаконне святкування Дня міліції в палаці "Україна" в 2008-2009 роках.

В "пошуках правди" Луценко звернувся в американський суд з позовом щодо генпрокурора Віктора Пшонки, його першого заступника Рената Кузьміна, а також слідчих, які вели його кримінальну справу. Однак Федеральний суд округу Колумбія відхилив позов екс-глави МВС України до генерального прокурора України та його підлеглих.

У січні ц. р. Луценко також подав заяву до Європейського суду з прав людини, слухання призначені на 17 квітня 2012 р.
У січні Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) прийняла резолюцію про стан демократії в Україні. Щодо Луценко ПАРЄ заявила, що "йому потрібна медична допомога поза пенітенціарною системою".

Генеральна прокуратура України протягом останніх кількох років розглянула і передала до судів ряд резонансних кримінальних справ, за ходом яких стежать багато країн світу. Зокрема, мова йде про колишніх політиків з уряду або найближчого оточення Тимошенко. Повний список засуджених, або обвинувачених в злочинах, пов'язаних з перебуванням на керівних постах можна подивитися тут.