ua en ru

Екс-голова конституційного суду ФРН пропонує подати на Україну до суду за ситуацію з Тимошенко

Автор: RBC.UA
Колишній голова Федерального конституційного суду ФРН Ханс-Юрген Папір вважає, що до врегулювання конфлікту навколо екс-глави уряду України Юлії Тимошенко, яка перебуває в ув'язненні, слід було б залучити Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у Страсбурзі. "Німеччина могла б подати скаргу на Україну в Страсбурзький суд", - заявив Папір.

Колишній голова Федерального конституційного суду ФРН Ханс-Юрген Папір вважає, що до врегулювання конфлікту навколо екс-глави уряду України Юлії Тимошенко, яка перебуває в ув'язненні, слід було б залучити Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у Страсбурзі. "Німеччина могла б подати скаргу на Україну в Страсбурзький суд", - заявив Папір газеті Welt am Sonntag, повідомляє Deutche Welle. Проте йти цим шляхом влада Німеччини не хоче, тому, що вважає його недостатньо ефективним з медійного погляду, припустив екс-глава вищого суду ФРН.

Натомість політики, в тому числі німецькі, продовжують висувати "помилкову вимогу бойкотувати чемпіонат Європи з футболу", поскаржився Ханс-Юрген Папір. У зв'язку з цим він нагадав, що Україна як член Ради Європи зобов'язалася дотримуватися положень Європейської конвенції про права людини. "Усі держави-учасниці Ради Європи несуть відповідальність за те, щоб і інші країни, що входять до нього, дотримувалися встановлених правил", - підкреслив Папір.

Тим часом міністр внутрішніх справ ФРН Ханс-Петер Фрідріх нагадав, що уряд Німеччини не має наміру обмежувати свої політичні вимоги до Києва справою Тимошенко. "Ми домагаємося того, щоб влада нормалізували відносини з опозицією на всій Україні", - пояснив Фрідріх в інтерв'ю газеті Bild am Sonntag. За його словами, Берлін чекає від української влади "дотримання прав людини, в тому числі у поводженні з ув'язненими".

У свою чергу глава фракції ХДС/ХСС в німецькому бундестазі Фолькер Каудер вважає, що кращим способом допомогти Юлії Тимошенко стала б "тиха дипломатія". "Часто це буває ефективніше гучних закликів", - заявив політик газеті Neue Osnabrücker Zeitung. На його думку, необхідно використовувати всі дипломатичні засоби, щоб домогтися лікування екс-глави українського уряду в Німеччині. Відповідаючи на питання, чи слід високопоставленим політикам бойкотувати Євро-2012, Каудер сказав: поїздки на Україну мали б сенс тільки у випадку, якщо б була надана можливість зустрітися там з розташованої в укладенні Тимошенко.

Водночас голова найбільшої польської опозиційної партії "Право і справедливість" Ярослав Качинський заявив, що Союз європейських футбольних асоціацій за нинішньої ситуації в Україні навколо колишнього Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко повинен "щонайменше перенести фінал чемпіонату з Києва до Варшави". Як заявив опозиціонер у своєму блозі, геополітична ситуація Польщі, зокрема, безпека держави, значною мірою залежать від подій в Україні, тому, вважає він, Варшава мусить рішуче протидіяти згортанню демократії в Україні, не зупиняючись перед політичним тиском і навіть перед бойкотом української частини футбольного чемпіонату.

"Інша реакція буде, на жаль, німою згодою на подальшу антидемократичну діяльність української влади", - вважає Качинський.

За його словами, Україна копіює найгірші зразки зі Сходу, і виразне порушення прав людини в Україні, прикладом чого є ситуація ув'язненої Юлії Тимошенко, - це наслідок негативних політичних змін а також доказ дедалі більшого узалежнення України від Росії, твердить політик.

Нагадаємо, що ситуація з ув'язненням Тимошенко призвело до того, що все більше європейських політиків оголошують бойкот Євро-2012 в Україні. Зокрема, вчора повідомлялося, що прем'єр-міністр Швеції Фредрік Рейнфельдт не приїде до України на жодний матч своєї збірної в рамках фінальної частини чемпіонату Європи з футболу через "політичні події" в Україні.

В свою чергу прем'єр-міністр Україна Микола Азаров заявив, що "з розумінням" ставиться до реакції європейських політиків на ситуацію з укладеним екс-прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко і заявам європейських політиків про бойкотування Євро-2012. Про це Азаров написав на своїй сторінці в Facebook. "Я з розумінням ставлюся до мотивів, реакції цілого ряду політиків на інформацію, що надійшла в їхнє розпорядження ", - заявив Азаров. "Уряд України, спортивна громадськість України і весь народ доклали дуже серйозні зусилля, щоб підготуватися і гідно прийняти одне з великих світових спортивних турнірів, яким є Європейський чемпіонат з футболу ... Хотілося б, щоб при ухваленні рішення, були враховані всі чинники...", - додав прем'єр.