ua en ru

ЄК підтримує введення податку на фінансові транзакції, - Баррозу

Автор: RBC.UA
Єврокомісія (ЄК) підтримала ініціативу ряду країн зони євро ввести гармонізований податок на фінансові транзакції, надходження від якого повинні бути направлені на покриття витрат, пов'язаних з подоланням європейської бюджетно-боргової кризи.

Єврокомісія (ЄК) підтримала ініціативу ряду країн зони євро ввести гармонізований податок на фінансові транзакції, надходження від якого повинні бути направлені на покриття витрат, пов'язаних з подоланням європейської бюджетно-боргової кризи. Про це повідомляє Reuters.

Мова йде про групу з 10 країн, куди увійшли Франція, Німеччина, Австрія, Бельгія, Греція, Італія, Португалія, Словаччина, Словенія та Іспанія.

"Я радий, що 10 країн - членів єврозони висловили бажання ввести загальний податок на фінансові транзакції, підтримавши початкову пропозицію ЄК. Цей податок може залучити мільярди євро доходу, вкрай необхідного країнам-членам у ці складні часи", - заявив голова ЄК Жозе Мануель Баррозу . Він вважає справедливим перекласти обумовлені кризою витрати на фінансовий сектор, а не на плечі пересічних громадян.

Читайте також: Податок на фінансові транзакції одержав "майже достатню" підтримку серед країн ЄС, - Олланд

Варто відзначити, що вперше ця ідея прозвучала в 2011 р., проте тоді вона не отримала одностайної підтримки. Спочатку пропонувалося, що ставка податку повинна становити 0,1% на придбання облігацій і акцій і 0,01% - на операції з деривативами. У найближчому майбутньому ЄК має підготувати поправки з урахуванням того факту, що податок підтримали не 27, а всього 10 країн.

Згідно з прогнозами ЄК, гармонізований податок буде приносити дохід у розмірі 57 млрд євро щорічно.

Головними ініціаторами введення податку в ЄС є Франція та Німеччина. У січні 2012 р. тодішній Президент Франції Ніколя Саркозі повідомив, що в серпні 2012 р. в країні буде введено податок на фінансові операції. За його словами, ставка податку повинна була скласти 0,1%.

Читайте також: Міністри фінансів ЄС вимагають схвалити податок на фінансові транзакції

У свою чергу прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон на початку 2012 р. пообіцяв заблокувати ухвалення законопроекту про введення загальноєвропейського податку. Він висловив готовність підтримати відповідну ініціативу, якщо податок буде введений по всьому світу.

Відзначимо, також на початку цього року в коаліційному уряді Німеччини назріла суперечка з питання введення податку на фінансові транзакції. Представики Соціал-демократичної партії Німеччини (SPD) висловили категоричну незгоду з позицією канцлера ФРН Меркель, яка після зустрічі з Президентом Франції Ніколя Саркозі 9 січня 2012 р. натякнула, що податок на фінансові транзакції може бути введений тільки в країнах єврозони у разі відсутності відповідної домовленості на рівні Євросоюзу.

Один з експертів FDP Франк Шеффлер висловив думку, що податок на фінансові транзакції не повинен розділити Європу - проти його введення виступають Великобританія і Швеція. Категорично відкинув ідею введення податку на фінансові транзакції тільки на рівні єврозони і міністр економіки Німеччини (і голова FDP) Філіпп Реслер. За його словами, подібний податок повинен вводитися тільки на рівні ЄС, інакше він негативно позначиться на конкурентоспроможності країн, що погодилися на його введення, і погано відіб'ється на фінансовому секторі Німеччини, який буде в односторонньому порядку переобтяжений. Реслер закликав Меркель повернутися до початкової лінії і дотримуватися позиції, згідно з якою податок на фінансові транзакції має бути введений на рівні ЄС.

Податок на фінансові транзакції був запропонований Єврокомісією як засіб "справедливого розподілу фінансового навантаження від негативних наслідків глобальної кризи". Це перша спроба впорядкувати всі відповідні збори в рамках однієї всеосяжної системи.