ua en ru

Єфремов: Законопроекти про податок на багатство Рада розгляне 20 червня (відео)

Автор: RBC.UA
Верховна Рада розгляне проекти законів про оподаткування предметів розкоші завтра. Про це заявив лідер Партії регіонів Олександр Єфремов, передає кореспондент РБК-Україна.

Верховна Рада розгляне проекти законів про оподаткування предметів розкоші завтра. Про це заявив лідер Партії регіонів Олександр Єфремов, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми включили до порядку денного сьогодні кілька законопроектів про багатство ... Навряд чи їх розгляд відбудеться в другій половині дня сьогодні, що пов'язано з рядом обставин", - сказав Єфремов.

Він підкреслив, що швидше за все "завтра будуть розглянуті ці проекти законів, очевидно, один з них буде взято за основу, а всі інші раціональні ідеї будуть у нього включені".

Раніше сьогодні депутати внесли до порядку денного поточної сесії урядовий законопроект № 10558 про податок на багатство. Крім того, згідно з прийнятим рішенням до порядку денного так само були включені альтернативні законопроекти. Серед них проект закону № 10558-1 ініційований народним депутатом від фракції БЮТБ "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування предметів розкоші", згідно з яким пропонується обкладати податком тільки дорогі автомобілі (вартістю понад 300 неоподатковуваних доходів мінімумів). Також, будинки не розглядаються як об'єкти оподаткування. Цей податок пропонується віднести до категорії місцевих і дозволити міським, сільським, селищним радам регулювати ставки цього податку.

Також, на розгляд до сесійної зали буде винесено законопроект № 10558-2, авторство якого також належить депутату від БЮТБ, "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо встановлення нових ставок податку з доходів фізичних осіб та оподаткування окремих транспортних засобів, які можуть бути віднесеними до предметів розкоші)". Цим проектом закону пропонується знизити податкове навантаження на громадян з рівнем доходу до десяти мінімальних заробітних плат і збільшити його для осіб з високим рівнем доходу (десятикратний розмір мінімальної заробітної плати і вище).

Внесений до порядку денного і законопроект ініційований комуністами № 10197 "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо введення прогресивної системи оподаткування та податку на розкіш)".

Нагадаємо, що урядовий законопроект № 10558 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування багатства і предметів розкоші був внесений в Раду 5 червня. За попередніми оцінками, додаткові надходження до держбюджету від введення податку на багатство можуть скласти 500 млн грн на рік.

Раніше повідомлялося, що в Мінфіні розраховують, що додаткові доходи держбюджету від введення податку на розкіш складуть 900 млн грн. У свою чергу перший заступник глави Адміністрації Президента Ірина Акімова зазначала, що протягом півроку від введення податку на багатство передбачається виручити близько 0,5 млрд грн.

Зокрема, автори документа пропонують ввести в Україні податок на майно. Він повинен замінити податок на нерухомість, який так і не запрацював на початку 2012 року у відношенні квартир площею понад 120 кв. м і будинків понад 250 кв. м. Цей збір з 1 січня 2013 року буде скасований.

Податок на майно будуть щорічно платити фізичні та юридичні особи - власники квартир загальною площею більше 200 кв. м і вартістю понад 1000 мінімальних зарплат (МЗ), тобто понад 1,09 млн грн виходячи з поточного розміру МЗ; котеджів, дачних і садових будинків - 500 кв. м і 2500 МЗ (2,74 млн грн); об'єктів житлової нерухомості, що знаходяться у власності одного платника - 600 кв. м і 3000 МЗ (3,28 млн грн).

Також новим законопроектом змінено принцип оподаткування рухомого майна. Уряд пропонує відмовитися від прив'язки податку до об'єму двигуна, а стягувати податок на розкіш з легкових автомобілів і мотоциклів тільки в разі перевищення граничної вартості: понад 700 МЗ (765,8 тис. грн) - для автомобілів і 200 МЗ (218,8 тис. грн) - для мотоциклів. При цьому податком в розмірі 40% від вартості покупки всередині країни (плюс ПДВ при ввезенні) буде обкладатися тільки новий транспорт.

При купівлі вживаних транспортних засобів, у тому числі дорогих раритетних моделей, податок стягувати не будуть. У перших версіях документа пропонувалося стягувати податок з усіх транспортних засобів з об'ємом двигуна понад 3-3,4 тис. куб. см із застосуванням понижуючого коефіцієнта в залежності від терміну експлуатації. За словами співрозмовника "Комерсант-Україна", нова схема, на якій наполіг Микола Азаров, зробить вигідною ввезення в Україну б / в автомобілів навіть з урахуванням високої ставки акцизу.
У новому документі передбачено, що при покупці дорогих речей: виробів з дорогоцінних металів і каменів, годинників, мобільних телефонів, предметів мистецтва та колекціонування вартістю понад 50 МЗ (54,7 тис грн), хутра - 40 МЗ (43,8 тис. грн ), зброї - 20 МЗ (21,9 тис. грн) застосовуватиметься ставка податку на багатство в розмірі 10% (плюс ПДВ при імпорті).