ua en ru

Литвину погрожують судом при будь-якому рішенні про підписи закону про мови (відео)

Автор: RBC.UA
Керівник парламентської більшості Олександр Єфремов упевнений, що голова Верховної Ради Володимир Литвин, який написав заяву про відставку повинен "негайно" підписати закони, прийняті парламентом за останні дні, а також закон про мови. Про це Єфремов заявив на сьогоднішньому брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.

Керівник парламентської більшості Олександр Єфремов упевнений, що голова Верховної Ради Володимир Литвин, який написав заяву про відставку повинен "негайно" підписати закони, прийняті парламентом за останні дні, а також закон про мови. Про це Єфремов заявив на сьогоднішньому брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.

На питання, чи відпустять Литвина у відставку, Єфремов, зокрема, зазначив: "Я вчора і сьогодні дотримувався точки зору, що ця заява емоційна. Зі свого боку і сьогодні буду намагатися робити все можливе для того, щоб переговорити з Володимиром Михайловичем, знайти конструктив в наших взаєминах. У нас немає питань, які нас розділяють. Ми повинні діяти згідно із законом, який є і ті заяви, які були зроблені, вони передчасні".

"Я... нагадаю, - також сказав Єфремов, - що згідно з Конституцією... в 94 статті написано, що спікер парламенту підписує і негайно передає Президенту на підписання відповідний закон. Якихось норм, які б давали право спікеру парламенту не підписувати закон, проголосований в залі, просто немає. Правда немає і покарання за те, що спікер не підписує це. Але це вже недоліки нашого законодавства. Я думаю, що всі зі мною погодяться, що якщо більшість приймає якесь рішення, то одна людина просування далі цього рішення зупинити не може. В іншому випадку... буде судова процедура і відповідне рішення з даного питання".

Він також зазначив, що необхідності переобирати голову ВР сьогодні немає, оскільки більшість знайде порозуміння з Литвином і буде далі працювати, а вчорашнє прийняття рішення про зміну процедури обрання голови ВР не належить до сьогоднішньої ситуації - скоріше до наступних сесій парламенту.

На питання, чи буде сказано Литвину напряму про те, що якщо він не підпише прийнятий ВР закон про мови та інші закони, прийняті парламентом за останні дні, то проводитиметься судовий розгляд, Єфремов зазначив: "У нас не залишається іншого шляху. Ми все одно будемо йти послідовно згідно законодавчій базі, яка у нас є і доведемо до логічного завершення ці питання. У нас працює група юристів... і всі кроки, які ми робимо, ми робимо не на крок, а ми їх переглядаємо на багато кроків вперед".

У свою чергу опозиція також обіцяє подати в суд на Литвина, але вже в разі підписання ним закону про мови. Про це заявив народний депутат, лідер партії "Фронт змін", голова ради об'єднаної опозиції "Батьківщина" Арсеній Яценюк на брифінгу у ВР.
"Якщо Литвин підпише цей закон, ми вже будемо його судити", - сказав Яценюк.

Коментуючи заяву Єфремова, Яценюк сказав: "Якщо вночі вони домовилися як Литвина зобов'язати підписати цей закон через суд, то знайдуть таке рішення. Може бути рішення Печерського суду, можна видати указ Президента". За словами Яценюка, це буде антиконституційним рішенням.

Нагадаємо, вчора Литвин заявив, що підпише закон про мови за умови дотримання регламенту Верховної Ради.

"Підписання головою Верховної Ради України закону про засади державної мовної політики можливе лише за умов чіткого дотримання норм закону про регламент, який містить чітку процедуру розгляду законопроектів та їхню підготовку на підпис керівнику парламенту", - заявив Литвин. До цього прес-служба "Фронту змін" розповсюдила заяву, згідно з якою Литвин запевнив, що не підпише мовний закон ні за яких обставин.

Як повідомлялось, опозиція заявляє, що закон про мови був прийнятий з порушеннями норм Конституції і закликала українців приєднатися до масової акції протесту, яка стартувала напередодні в Києві біля Українського дому.

Відзначимо, що в сесійній залі опозиційні депутати не надто активно виступали проти прийняття цього закону. У свою чергу, перед телекамерами, вони закликають людей "прийти під Український дім", щоб зробити те, чого їм не вдалося в парламенті.