ua en ru

ДТЕК хоче отримати контрольний пакет акцій Vanco Ukraine

Автор: RBC.UA
Холдинг ДТЕК (DTEK) хоче отримати контрольний пакет акцій Vanco Ukraine. Про це пише The Financial Times з посиланням на своє джерело.

Холдинг ДТЕК (DTEK) Рината Ахметова (на фото) хоче отримати контрольний пакет акцій Vanco Ukraine. Про це пише The Financial Times з посиланням на своє джерело.

На даний момент частка ДТЕК у компанії становить не менше 25%, про долі інших учасників - Vanco Energy (США), Shadowlight Investments (підконтрольна російському бізнесмену Євгену Новицькому) і Integrum Technologies - інформації немає.

За словами джерела, після отримання контрольної частки в Vanco Ukraine, ДТЕК буде шукати велику міжнародну енергетичну компанію в якості партнера по проекту, додавши, що глибоководна розвідка "вимагає величезних фінансових вкладень і технічного досвіду".

Читайте також: Кабмін відновив стару угоду з Vanco

"Враховуючи напруженість між Україною і Росією, було б цілком природно, щоб вибрати західного партнера, як, наприклад, ExxonMobil, Chevron, Shell і т.д.", - відзначило джерело.

Нагадаємо, у квітні 2006 р. компанія Vanco International (дочірня компанія американської Vanco Energy Company) була визнана переможцем конкурсу на право укладання угоди про розподіл продукції (УРП) нафтогазових родовищ Прикерченської ділянки надр континентального шельфу Чорного моря.

23 серпня 2007 р. на Британських Віргінських островах була заснована компанія Vanco Prykerchenska Ltd., афілійована компанія Vanco Energy Company. Заснували компанію для проведення пошуково-розвідувальних робіт і розробки нафтогазових родовищ Прикерченської ділянки надр континентального шельфу Чорного моря. У жовтні 2007 р. Vanco International передала права і обов'язки по УРП на українському шельфі компанії Vanco Prykerchenska, яка здійснює свою діяльність через офіційне представництво в Україні - Vanco Ukraine.

Читайте також: DTEK купує нафтогазову компанію Vanco Ukraine

Власниками Vanco Prykerchenska є Vanco International, ДТЕК, Shadowlight Investments Limited і Integrum Technologies Limited.

В 2008 р. Vanco загрузла в скандалі. Уряд Юлії Тимошенко не погодився з передачею права на УРП Vanco Prykerchenska і вийшов з проекту. За місяць до цього Міністерство охорони навколишнього середовища доручило анулювати ліцензію компанії на користування надрами шельфу Чорного моря. Vanco звернулася в міжнародний арбітраж. Ситуація залишалася невизначеною до квітня 2011 р., коли уряд Миколи Азарова схвалив мирову угоду з Vanco Prykerchenska. Раніше в цьому місяці угода набула чинності.

Відзначимо, в січні DTEK домовився про покупку Vanco Ukraine.

Читайте також: Стокгольмський арбітраж затвердив мирову угоду між Україною і компанією Vanco

Vanco Ukraine зареєстрована на Британських Віргінських островах. Займається геологорозвідкою і розробкою нафтогазових родовищ на Прикерченському шельфі Чорного моря. У даному проекті три перспективні площі: Судакський складчастий пояс, Судакський глибоководний складчастий пояс і площа Тетяїв. Загальна площа ділянки складає 12 тис. 960 кв. км. Реалізація проекту запланована в два етапи: пошукові роботи, а також розробка та видобуток. Загальна сума інвестицій у проект - більше 15 млрд дол.