Дніпро - АІК: Дніпряни розгромили шведів

Після фінального свистка гравці "Дніпра" пішли дякувати трибуни за підтримку. Ті, у відповідь, дякували свою команду за прекрасну перемогу, прекрасну гру, і за прекрасний сезон, який проводить дніпропетровський клуб. Тільки що "Дніпро" виграв у АІКа 4:0. Це був останній матч в 2012 році.

Дніпро - АІК 4:0
Голи:
Калініч, 20 (з пенальті), Зозуля, 39, 52, Кравченко, 86
Дніпро: Лаштувка - Мандзюк, Мазух (Федецький, 46), Чеберячко, Стринич (Денисов, 57) - Кравченко, Ротань - Коноплянка, Жуліано - Зозуля, Калініч (Алієв, 57)
АІК: Турину - Лоренцсон, Карлссон, Бакман, Юханссон - Даніельссон, Моро (Карикари, 65) - Лундберг (Густавссон, 65), Квайсон - Борхес, Бангура

Іспанський фахівець напередодні підкреслював, що твердо має намір завершити офіційну програму 2012 року перемогою. Мовляв, не можна нехтувати можливістю підвищити клубний рейтинг, збільшити відрив від авторитетних суперників і порадувати своїх уболівальників. Сказано - зроблено.

Господарі почали матч найсильнішим складом, відразу спробувавши взяти бика за роги. Спочатку Віталій Мандзюк ефектно підрізав м'яч головою після "стандарту" Сергія Кравченка, а потім Євген Коноплянка метрів з десяти цілив у верхній кут воріт Івана Турини, проте обом ударам не вистачило точності.

Українська команда не сбавляла оборотів і на 20-ій хвилині таки домоглася свого. Мартін Лоренцсон, не церемонячись, ривком за футболку поклав на газон у штрафній Романа Зозулю, а Нікола Калініч реалізував 11-метровий.

АІК, на перших порах силившийся показувати зуби, тепер виявився замкнутим на своїй половині поля. Спроби скандинавів спорудити якусь подобу контратаки гасилися в зародку. Словом, другий гол назрівав і в підсумку визрів, коли все той же Зозуля, скориставшись розважливим прострілом Коноплянки з лівого флангу, "щокою" в дотик переправив м'яч в сітку. На цій радісній для дніпропетровців ноті і завершився перший тайм.

Однак 20 тисяч глядачів вимагали продовження "бенкету". Визнавши ці вимоги цілком законними, незабаром після перерви хлопці Рамоса оперативно довели рахунок до розгромного. В ході блискавичної вилазки Жуліано знайшов вільного Зозулю, і українець, оформивши дубль, з трьома м'ячами вийшов у кращі бомбардири команди на груповій стадії.

Але і після цього господарі не зупинилися, і, будь більш вдалим Калініч, Мандзюк, Олександр Алієв і той же Зозуля, матеріальна перевага одного опонента над іншим могла стати вже зовсім непристойною. У результаті все закінчилося м'ячем Кравченко, якому знову асистував гравець збірної Бразилії Жуліано.

Ставши однією з сенсацій групового етапу, "Дніпро" підтвердив закономірність свого успіху і здобув п'яту перемогу в шести поєдинках. Український клуб, сім років не добирався до весняної стадії єврокубків, з нетерпінням чекатиме жеребкування плей-офф, яка відбудеться 20 грудня.