ua en ru

Понад 60% єгиптян підтримали скандальну Конституцію (фото)

Автор: RBC.UA
Більшість громадян Єгипту підтримали проект Конституції, прийменниковий прихильниками Президента Мохаммеда Мурсі. За оновлений проект основного закону країни, що істотно розширює повноваження глави держави, проголосували 63,8% громадян.

Більшість громадян Єгипту підтримали проект Конституції, прийменниковий прихильниками Президента Мохаммеда Мурсі. За оновлений проект основного закону країни, що істотно розширює повноваження глави держави, проголосували 63,8% громадян, передає Reuters.

Про це свідчать дані, опубліковані вищим виборчим комітетом. Документ був підготовлений ісламістськими прихильниками Президента Мурсі, голосування по конституції пройшло в два етапи. Голосування відбулося 15 і 22 грудня.

Вже після першого туру представники міжнародної політичної асоціації "Брати-мусульмани" оголосили про те, що більшість єгиптян підтримали документ.

Читайте також: S&P знизило рейтинг Єгипту через політичні проблеми

Опозиційні партії оголосили у відповідь про масові фальсифікації, що мали місце при голосуванні. Вони оголосили підсумки виборів недійсними. Коментуючи ці заяви, суддя ВІК Самі Абу аль-Матті сьогодні заявив: "Ми найсерйознішим чином підходимо до розслідування всіх поданих скарг". За даними ВІК, в референдумі взяли участь 32,9% від числа громадян, які мають право голосу.

Згідно з новою конституцією, базисом документа є норми ісламського права - шаріату, який виступає ключовим принципом законодавства. Крім того, документ істотно розширює повноваження глави держави. Раніше представники опозиційних партій, виступаючи проти акту, заявляли, що після прийняття конституції Мурсі стане "новим фараоном", повноваження якого будуть порівнянні зі скинутим раніше диктатором Хосні Мубараком.

Проект конституції Єгипту встановлює для Президента нова межа повноважень - не більше двох термінів по чотири роки. Раніше глава держави міг переобиратися на 6-річний термін необмежену кількість разів. З документа прибрали згадку про рівноправність чоловіків і жінок, а в статті про свободу зібрань з'явився пункт про обов'язкове попередньому повідомленні властей.

Підготовка до референдуму по конституції супроводжувалася в Єгипті гучними скандалами. У листопаді глава держави ісламіст Мохаммед Мурсі одноосібним рішенням розширив власні владні прерогативи. Слідом за тим під тиском опозиції Президенту довелося відмовитися від цієї ініціативи.

Читайте також: Опозиція Єгипту оскаржить результати референдуму щодо "шаріатської" конституції (фото)

Зазначимо, що політичні проблеми Єгипті, пов'язані в тому числі зі скандалами навколо Конституції, призвели до зниження рейтингу країни. Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's (S&P) знизило довгострокові кредитні рейтинги Єгипту в місцевій та іноземній валютах на один ступінь - з B до B-.

Агентство пояснює зниження кредитних рейтингів Єгипту посиленням політичної і соціальної напруженості в країні останнім часом. S&P, зокрема, стурбоване наростаючою поляризацією єгипетського політичного спектру, яка виражається в конфронтації, що підсилюється між правлячою Партією свободи і справедливості (ісламістський рух "Брати-мусульмани") і різними групами населення. На думку S&P, ці обставини ускладнюють бюджетну та економічну політику держави, вносячи істотний елемент непередбачуваності і невизначеності.