ua en ru

Бернанке: Американські банки переживуть нову кризу

Автор: RBC.UA
Американська банківська система здатна впоратися з фінансовою кризою в Європі в разі її раптового загострення. Про це повідомив комітет Конгресу США з нагляду за урядом та урядових реформ глава Федеральної резервної системи (ФРС) США Бен Бернанке.

Американська банківська система здатна впоратися з фінансовою кризою в Європі в разі її раптового загострення. Про це, як передає Associated Press, повідомив комітет Конгресу США з нагляду за урядом та урядових реформ глава Федеральної резервної системи (ФРС) США Бен Бернанке.

"Безумовно, подібна подія завдасть удару по американській економіці, але вона зможе його витримати", - зазначив у своєму виступі Бернанке. За його словами, у разі погіршення фінансового становища в Європі, 15 з 19 найбільших банків США зможуть впоратися з ситуацією.

В ході тестування в якості ознак кризи називалося падіння фондових індексів на 50%, а також підвищення рівня безробіття до 13%.

За словами Бернанке, більшість американських банків на даний момент може знизити ризики і звести потенційні втрати на території Європи до мінімуму.

Проте, за його словами, 35% активів найбільших американських інвестфондів, які скуповують короткострокові високоякісні борги (Prime money market funds), вкладені в європейські папери. Незважаючи на те, що ці гроші добре захищені від проблем європейської периферії, певний ризик зберігається. А значить, такі потужні гравці, як JPMorgan, чий фонд досягає 100 млрд дол., можуть не виправдати довіри інвесторів, які поки вважають подібні вкладення одними з найнадійніших. Про те, наскільки істотні ризики, Бернанке не говорив, повідомивши лише, що американські компанії за останній час зменшили свої вкладення в Європу.

Глава ФРС похвалив європейців за досягнутий прогрес у боротьбі з борговою кризою, але був стриманий. За його словами, лідери Старого Світу вибрали вірний напрямок і вже зробили ряд кроків, які дозволять локалізувати проблеми. Зокрема, йдеться про програми порятунку периферійних країн. Бернанке залишився задоволений процесом реструктуризації грецького боргу і впевнений, що кредити в обмін на реформи - єдина працездатна схема, яка допоможе Європі уникнути ефекту доміно.

Як повідомив міністр фінансів Тімоті Гайтнер, який виступав разом з Бернанке, "найбільшої шкоди економіці США завдає слабке економічне зростання Європи, тому дуже важливо, щоб фокус змістився з боргової кризи в бік її вирішення і збільшення темпів економічного зростання".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що чотири великих американських фінансових інститути - Citigroup, Ally Financial, MetLife, SunTrust - показали гірші результати за підсумками стрес-тесту, проведеного ФРС США. Їх коефіцієнти Tiers1 склали відповідно 4,9%, 4,4% і 4,8%. Кращий показник у Bank of New York Mellon - 13,9%. Результати J.P.Morgan Chase виявилися на рівні 5,9%, а Bank of America - 6,2%.

У доповіді ФРС зазначалося, що 15 з 19 банків володіють достатніми ресурсами, щоб впоратися з важкими ситуаціями, навіть враховуючи можливий зворотний викуп акцій або зростання дивідендів. У 2009 р. схожий стрес-тест зуміла пройти тільки половина американських банків.

Зазначимо, в грудні ФРС озвучила загальний план посилення вимог до найбільших американських банків у спробі зміцнити фінансову систему проти майбутніх криз. Заходи ФРС, необхідність в яких прописано в законі Додда-Франка про фінансовий нагляд, включають нові правила для капіталу і ліквідності банків і будуть реалізовані в два етапи.

В основі першого етапу лежить план стрес-тестів, оголошений ФРС ще в листопаді. Американські банки з активами понад 50 млрд дол. повинні пройти іспит і довести, що достатність капіталу першого рівня не нижче 5%. Другий етап - реалізація міжнародних банківських стандартів "Базель III", які вимагають частки капіталу першого рівня не нижче 7%, а для деяких фірм зі складною структурою - 9,5%.

Мета оголошених пропозицій - зробити так, щоб у фінансових компаній було достатньо капіталу і ліквідних активів на "чорний день". В ході кризи 2007-2009 рр. американський платник податків відстебнув 700 млрд дол. на порятунок фінансової системи частково через дотації банкам.

Закон Додда-Франка - законодавчий акт (підписаний Президентом США Бараком Обамою 21 жовтня 2010 р.), який передбачає найбільш серйозну реформу Уолл-Стріт після Великої Депресії 1929 р. Закон набув чинності 15 липня 2011 р.