ua en ru

Банк Японії залишив без змін облікову ставку і розширив програму скупки активів

Автор: RBC.UA
Банк Японії залишив ключову облікову ставку без змін - на рівні 0,0-0,1%. Така інформація міститься в матеріалах кредитної організації. Рішення про збереження цільової процентної ставки по позиках overnight на колишньому рівні було одноголосно ухвалене за підсумками голосування членів правління банку.

Банк Японії залишив ключову облікову ставку без змін - на рівні 0,0-0,1%. Така інформація міститься в матеріалах кредитної організації. Рішення про збереження цільової процентної ставки по позиках overnight на колишньому рівні було одноголосно ухвалене за підсумками голосування членів правління банку. Це рішення прогнозувалося більшістю аналітиків.

При цьому японський ЦБ провів подальше пом'якшення монетарної політики, розширивши програму скупки активів, оскільки уповільнення світового економічного зростання не залишає шансів для швидкого відновлення економіки Японії, добробут якої багато в чому залежить від експорту. Це вже третє пом'якшення за останні 4 місяці.

Програма скупки активів і кредитування була збільшена на 10 трлн ієн (118,7 млрд дол) - до 101 трлн ієн. Дані кошти призначені для викупу державних облігацій і казначейських векселів зі знижкою. Цільовий рівень інфляції був також підтверджений на рівні 1%.
Представники японського ЦБ також повідомили, що на наступному засіданні, що відбудеться в січні 2013г., буде розглянуто питання цінової стабільності в середньостроковій і довгостроковій перспективах.

Читайте також: Опозиція впевнено перемогла на парламентських виборах в Японії

Нагадаємо, що на початку грудня 2012р. уряд Японії підтвердило, що економіка країни за підсумками III кварталу 2012 р. впала в рецесію. Як показали переглянуті статистичні дані, в III кварталі ц.р. валовий внутрішній продукт (ВВП) в реальному вираженні скоротився на 0,9% щодо попереднього кварталу. У перерахунку на річну динаміку темпи скорочення економіки досягли 3,5%. Обидві цифри співпали з попередніми даними, які були опубліковані місяцем раніше.

Тим часом уряд також переглянуло дані щодо зростання економіки за II квартал ц.р. (Квітень-червень). Згідно з новою оцінкою, ВВП у квітні-червні ц.р. знижувався на 0,1% в перерахунку на річний темп, тоді як колишня оцінка припускала зростання на 0,7%. Саме перегляд даних за II квартал послужив формальним підставою для визнання рецесії в Японії. Технічна рецесія визначається як зниження ВВП два квартали поспіль.

За даними ЗМІ, за останні 15 років в японській економіці спостерігалося вже п'ять окремих рецесій, включаючи квітень-вересень 2012 р. За думку більшості банківських аналітиків, в IV кварталі 2012 р. ВВП Японії також продемонструє негативну динаміку.

Нагадаємо, що в опублікованих на початку жовтня 2012 р. матеріалах засідання керуючої ради Банку Японії зазначалося, що експерти японського ЦБ не виключають початку рецесії в країні. "Виходячи з існуючих тенденцій, можна стверджувати, що економіка увійшла в фазу рецесії", - говориться в документі. Виною тому - уповільнення економік основних торгівельних партнерів Японії (Китаю, ЄС і США). Повернення економічного зростання стане можливим тільки на початку 2013 р.

Читайте також: Уряд Японії визнав початок рецесії в економіці країни

В кінці листопада 2012 р. ЦБ Японії призупинив програму пом'якшення монетарної політики напередодні грудневих виборів. У вересні та жовтні 2012 р. японський ЦБ двічі розширював програму скупки активів, оскільки уповільнення світового економічного зростання і дипломатичний конфлікт з Китаєм, що зробив тиск на японських експортерів, не залишають шансів для швидкого відновлення економіки Японії, добробут якої багато в чому залежить саме від експорту.

Банк Японії провів чотири раунди пом'якшення монетарної політики в 2012 р., кожен раз розширюючи програму скупки активів, на тлі слабкості експорту і промвиробництва і побоювань занурення економіки в рецесію. За підсумками проведеного засідання Банк Японії залишив прогнози щодо зростання економіки на колишньому рівні, повідомивши, що показники експорту, промвиробництва і капзатрат будуть залишатися слабкими через уповільнення світового економічного зростання.