ua en ru

Банк Англії залишив облікову ставку на рівні 0,5%

Автор: RBC.UA
Банк Англії залишив базову облікову ставку без змін - на найнижчому в історії рівні в 0,5% річних. Таке рішення, що збіглося з очікуваннями аналітиків, було прийняте сьогодні на засіданні комітету з кредитно-грошової політики банку.

Банк Англії залишив базову облікову ставку без змін - на найнижчому в історії рівні в 0,5% річних. Таке рішення, що збіглося з очікуваннями аналітиків, було прийняте сьогодні на засіданні комітету з кредитно-грошової політики банку.

Також в ЦБ вирішили не розширювати програму викупу активів, заморозивши її обсяг на рівні 325 млрд фунтів.

Монетарний регулятор Великобританії стурбований високими темпами інфляції: в березні темпи зростання цін досягли 3,5%, що на 1,5% вище цільового рівня, встановленого в мандаті організації.

Однак, за словами голови Банку Англії Мервіна Кінга, темпи зростання економіки незабаром стануть позитивними.

Минулого тижня Мервін Кінг вже заявляв про те, що на Великобританію цьогоріч чекає поступове відновлення, що буде супроводжуватися підвищеними ризиками для фінансової системи.

Нагадаємо, що за даними Національного бюро статистики Великобританії, ВВП країни в I кварталі 2012 р. знизився на 0,2% по відношенню до IV кварталу 2011 р. Оприлюднені статбюро дані свідчили про те, що національна економіка скотилася в повторну рецесію. Експерти прогнозували, що ці дані також можуть мати серйозний тиск на Банк Англії і підштовхнути до збільшення обсягів програм стимулювання.

Експерти Ernst & Young вважають, що британська економіка буде залишатися в "критичному" стані до того моменту, поки британські компанії не почнуть витрачати накопичені запаси ліквідності. При цьому темпи економічного зростання країни прискоряться до 1,5% в 2013 р. і 2,6% в 2014 р.

В середині березня міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило прогноз по рейтингу Великобританії до "негативного" з "стабільного", залишивши при цьому довгостроковий суверенний кредитний рейтинг країни на найвищому рівні ААА.
Раніше міністр фінансів Великобританії Джордж Осборн заявляв, що економіка країни уникне рецесії на відміну від економіки єврозони, куди Великобританія не входить і входити не планує. Міністр також пообіцяв країні жорсткі заходи економії аж до 2015 року.

Під час рецесії 2008-2009 рр.. британська економіка скоротилася на 7,1% і з тих пір відновлювалася вкрай повільно. Процес ускладнювався різними факторами: борговою кризою єврозони, вимушеним урізанням держвитрат, високим рівнем інфляції та проблемами в банківському секторі. При цьому темпи зростання ВВП країни сильно "не дотягують" до докризових рівнів, а безробіття б'є всі мислимі рекорди, утримуючись з вересня 2011р. на позначці 5% (найвищій за 16 років). Лише в березні 2012р. рівень безробіття опустився до 4,9%.

На початку березня 2012 економісти незалежного Управління по бюджетній відповідальності (Office for Budget Responsibility, OBR) Великобританії повідомили, що національна економіка зможе уникнути другої хвилі рецесії. OBR прогнозує, що ВВП Великобританії виросте на 0,8% в 2012 р. і на 2,0% - в 2013 р. У 2014 р. економічне зростання країни становитиме вже 2,7% і буде на рівні 3,0% в 2015 р. і 2016 р.