ua en ru

Азаров: Україна зацікавлена ​​в поставках туркменського газу через ГТС Росії (відео)

Автор: RBC.UA
Україна зацікавлена в організації прямих поставок туркменського природного газу до країни через ГТС Росії. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров на брифінгу в Ашгабаті, передає прес-служба Кабінета міністрів України.

Україна зацікавлена в організації прямих поставок туркменського природного газу до країни через ГТС Росії. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров на брифінгу в Ашгабаті, передає прес-служба Кабінета міністрів України.

Він підкреслив, що укладена угода про запровадження зони вільної торгівлі в СНД, і Україна наполягає на реалізації її положень про забезпечення вільного доступу до газотранспортних систем країн СНД. Тому під час його зустрічі з Президентом Туркменістану обговорювалися питання обсягів поставок туркменського газу. Водночас завтра, 30 травня, Азаров зустрінеться з головою уряду Російської Федерації Дмитром Медведєвим, де обговорюватиметься питання, як Росія зможе забезпечити прокачку туркменського газу своєю ГТС.

"Ми добилися у договорі про запровадження ЗВТ в СНД спеціальної статті, яка регламентує доступ учасників договору до газотранспортної системи. Також ми розраховуємо, що в процесі перегляду газового контракту 2009 р. щодо поставок газу та умов його транзиту, ми і це питання обговорюватимемо з керівництвом Росії. Завтра ми це питання піднімемо перед Дмитром Медведєвим", - зазначив Азаров.

Нагадаємо, 26 травня керівництво РФ пообіцяло Азарову вирішити проблему газового контракту в "стислі терміни".

Україна вже тривалий час (переговори ведуться вже більше двох років) домагається зниження ціни на закуповуваний російський газ, однак російська сторона поки на поступки не йде. Поки переговори тривають, Київ розглядає можливість закупівлі палива в Німеччині.

Як повідомлялося, "Нафтогаз Україна" і RWE Supply & Trading GmbH (RWEST, Німеччина) в травні 2012 р. уклали рамкову угоду про купівлю-продаж природного газу, що створює юридичні основи для можливої ​​поставки природного газу компанії з боку RWEST і, разом з тим, не містить зобов'язань сторін по обов'язковому здійсненню покупки або продажу енергоресурсу.

Також на початку травня в Києві пройшли закриті переговори між представниками українсько-турецької комісії з організації нових шляхів транспортування та поставок в Україну природного газу Сефа Садик Айтекіним і главою госінвестпроекта Владиславом Каськівим.

21 травня 2012 р., міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко і глава "Газпрому" Олексій Міллер в Москві провели робочу зустріч, де обговорили питання співпраці Росії і України в газовій сфері. Як повідомили в російській компанії, за підсумками зустрічі нових пропозицій щодо розвитку співробітництва в газовій сфері українською стороною зроблено не було - зустріч пройшла безрезультатно.

Висловлювалася також думка, що в обмін на знижку на газ Україні погодиться на частковий контроль "Газпрому" над своєю газотранспортною системою. Україна вже вибрала оцінювача своєї ГТС.

В кінці лютого повідомлялося, що російський Міненерго запропонував українському Міністерству енергетики та вугільної промисловості відновити переговори про зниження ціни газу для України. Джерела у відомствах говорили, що РФ запропонувала Україні знижку на газ в рамках довгострокових контрактів на 10%, як це було зроблено для європейських споживачів. Раніше російський газовий монополіст пішов на поступки за підсумками переговорів з рядом важливих клієнтів холдингу - зокрема, французької GDF Suez, німецькою Wingas, словацької SPP і турецької Botas. У той же час міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко заявив, що проект угоди газового контракту між Україною і Росією не містить пропозиції про 10%-ву знижку.

"Газпром" і "Нафтогаз Україна" 19 січня 2009 р. підписали два контракти: купівлі-продажу на період 2009-2019 рр. і про об'єми і умови транзиту природного газу через територію України на 2009-2019 рр. Контракт на поставку газу передбачає щоквартальну формульну зміну ціни.