ua en ru

Азаров: Темпи євроінтеграції України прискорилися

Автор: RBC.UA
Прем'єр-міністр України Микола Азаров вважає, що темпи євроінтеграції України не сповільнилися, а прискорилися.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров вважає, що темпи євроінтеграції України не сповільнилися, а прискорилися. Про це він заявив в ефірі Харківського обласного державного телебачення, передає радіо "Свобода".

"Темпи просування України шляхом євроінтеграції не сповільнилися, а - навпаки - прискорилися ... Просування наше шляхом європейського розвитку визначається не стільки і не тільки документами, які ми підписуємо, скільки реальною роботою в країні", - сказав Азаров.

Він зазначив, що під час підготовки до Євро-2012 були побудовані сучасні колії, стадіони, аеропорти, готелі, відремонтовано Варшавську трасу. Крім того, за останні два роки був ухвалений новий Кримінальний процесуальний кодекс, проведено реформу судоустрою, податкову реформу, низку інших реформ.

"Хто б що не розповідав і не говорив, ми курс обрали і цей курс буде реалізований і він полягає в тому, що Україна повинна стати європейською країною - за рівнем життя, за рівнем громадянських і громадських свобод, за рівнем розвитку демократії, за рівнем роботи парламенту, уряду, за рівнем розвитку громадянського суспільства", - зазначив Азаров.

Нагадаємо, 4 червня ц.р. Президент Польщі Броніслав Коморовський заявив, що Україна отримає можливість підписати і ратифікувати угоду про асоціацію з ЄС за умови демократичних і вільних парламентських виборів восени 2012 р.

Раніше Коморовський заявляв, що вважає внутрішньополітичну ситуацію в Україні загрозою для її євроінтеграції.

Як повідомлялось, Євросоюз раніше призупинив ратифікацію угоди про асоціацію ЄС з Україною. Ініціаторами цього кроку виступили Німеччина, Великобританія та Чехія. Ці країни вимагають звільнення лідерів опозиції.

Крім цього європейські політики вирішили бойкотувати саміт держав Центральної Європи, що мав відбутися 11-12 травня 2012 р. в Ялті. Від участі в Ялтинському саміті відмовилися президенти Болгарії, Естонії, Австрії, Чехії, Німеччини, Італії, Чорногорії і Словенії та інших країн. У зв'язку з цим, Україна перенесла Ялтинський саміт на більш пізній термін.

В свою чергу, Президент України Віктор Янукович висловлював думку про те, що пауза у відносинах між Україною та ЄС піде на користь обом сторонам.

Відзначимо, Україна і ЄС почали переговори про нову угоду 5 березня 2007 р., а переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу в ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України та ЄС, буде називатися "Угода про асоціацію".

19 грудня 2011 року на саміті Україна - ЄС було оголошено про завершення переговорів щодо угоди про асоціацію. 30 березня 2012 року на рівні глав переговорних делегацій відбулося парафування угоди. Наразі ЄС заявляє, що основними перешкодами для євроінтеграції України є вибіркове застосування правосуддя і слабке просування на шляху реформування.