ua en ru

Азаров: Ліки в Україні подешевшають мінімум на 20%

Автор: RBC.UA
Ліки в Україні подешевшають мінімум на 20%. Про це на засіданні Кабінету міністрів заявив прем'єр-міністр Україна Микола Азаров, передає кореспондент РБК-Україна.

Ліки в Україні подешевшають мінімум на 20%. Про це на засіданні Кабінету міністрів заявив прем'єр-міністр Україна Микола Азаров, передає кореспондент РБК-Україна.

"Президент України поставив перед нами ряд завдань соціальних ініціатив ... Одне з таких завдань - доступність і якість лікування. Для цього ми починаємо впроваджувати європейську практику з часткової компенсації вартості ліків, запровадження референтних цін на ліки. В результаті вартість ліків для наших громадян повинна зменшитися від 20% до двох разів", - заявив прем'єр.

За його словами, 85% всіх ліків в Україну купують без призначення лікарів: "Країну просто поглинуло самолікування... Але всім відомо, що при одному і тому ж захворюванні ліки не завжди ефективні ... До 80% всіх хворих скаржаться на те, що ліки взагалі не діють. На ліки витрачається більше 20 млрд грн щорічно, і дві третини витрачається даремно, на профанацію лікування. Тому потрібно впроваджувати європейську практику продажу ліків за рецептами".

Також Микола Азаров доручив підготувати проект системи медичного страхування щодо компенсації вартості ліків. "МОЗ разом з Мінекономрозвитку, Мінфіном та Мінсоцполітики доручено розробити проект системи медичного страхування, яка б передбачала компенсацію вартості ліків. Страховики ніколи не стануть переплачувати і швидше, ніж адміністративними обмеженнями, досягнуть реальної ціни на лікарські засоби", - сказав Азаров.

Про те, що медпрепарати подешевшають, Азаров заявляв місяць тому. Тоді він зажадав з 1 травня 2012 р. ввести референтні ціни на лікарські засоби для лікування гіпертонічної хвороби та діабету.

Напередодні Міністерство охорони здоров'я представило пілотний проект впровадження референтних цін на згадані лікарські засоби. Очікується, що, в першу чергу, це дозволить знизити ціни і при цьому встановити обгрунтовану рентабельність виробникам, постачальникам і аптекам. Також потрібно забезпечити достатню пропозицію препаратів, які необхідні людям, за рахунок власного виробництва.

Азаров тоді говорив, що 8 з 10 громадян не задоволені якістю наданих медичних послуг, а дві третини громадян вважають, що ліки в Україні занадто дорогі. Знизити ціни на медпрепарати на 15% допоможе ліквідація механізму їх просування фармацевтичними компаніями. Про це заявляв лава Державної служби України з лікарських засобів Олексій Соловйов.

Відзначимо також, що за словами віце-прем'єр-міністра України, міністра охорони здоров'я Раїси Богатирьової, з коштів держбюджету в 2011 р. на закупівлю медпрепаратів було витрачено 3,72 млрд грн.

МОЗ також відзначав, що ціни на ліки регулюють усі без винятку країни Європи. У 24 з 27 країн ЄС регулювання відбувається на рівні виробників, в 14 країнах регулюються ціни на ліки, вартість яких повинна бути відшкодована в рамках систем медстрахування, або соцзабезпечення, в 3 країнах регулюють ціни на рецептурні медикаменти.