ua en ru

Рейтингова агенція Moody's знизила довгостроковий рейтинг держоблігацій Італії з рівня Аа2 до А2

Автор: RBC.UA
Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service знизило довгостроковий рейтинг державних облігацій Італії з рівня Аа2 до А2. Прогноз по рейтингу - "негативний", говориться в прес-реліз агентства. При цьому експерти підтвердили короткостроковий рейтинг на рівні Prime-1.

Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service знизило довгостроковий рейтинг державних облігацій Італії з рівня Аа2 до А2. Прогноз по рейтингу - "негативний", говориться в прес-реліз агентства. При цьому експерти підтвердили короткостроковий рейтинг на рівні Prime-1.

Основними причинами зниження рейтингу названі: підвищення ризиків країн єврозони через високі обсяги національних боргових зобов'язань і пов'язану з цим втрату довіри кредиторів та інвесторів. Також згадується зниження макроекономічних показників, як на національному, так і на глобальному рівні. Крім того, в агентстві зазначають наявність ризиків недотримання прийнятих фіскальних показників, обумовлену політичним фактором, і, як наслідок, подальше посилення боргової кризи.

"Негативний" прогноз відображає поточну ситуацію з ризиками в економічній і фіскальній сферах, як в Італії, так і країнах єврозони. Невизначеність на ринкових майданчиках і можливість подальших скорочень інвестицій можуть серйозно підірвати здатність Італії позичати за кордоном, вважають в Moody's. У разі якщо зазначені ризики, а саме нездатність підтримки необхідного рівня ліквідності без зовнішніх позик, виявляться в ході подальшого розвитку подій, то агентство може переглянути рейтинг у бік подальшого зниження.

Раніше Кабінет міністрів Італії знизив прогноз зростання економіки країни на 2011-2013 рр. на тлі погіршення макроекономічних умов, передає Reuters.

Влада країни очікує, що зростання ВВП країни за підсумками 2011 р. складе 0,7% (проти прогнозованих раніше 1,1%), в 2012 р. - 0,6% (проти 1,3%), в 2013 р. - 0,9% (проти 1,5%). При цьому дефіцит бюджету очікується на рівні 3,9% від ВВП в 2011 р., 1,6% - в 2012 р. і 0,1% - в 2013 р. Рівень держборгу прогнозується на рівні 120% від ВВП в 2011 р., 119,4% - в 2012 р. і 116,9% - в 2013 р.

14 вересня нижня палата парламенту Італії схвалила другий за три місяці пакет жорстких заходів економії на суму близько 54 млрд євро.

Нагадаємо, раніше аналітики S&P знизили суверенний кредитний рейтинг Італії на один щабель - з A + до А, присвоївши йому "негативний" прогноз. Таким чином, республіка опинилася за крок від втрати інвестиційного рейтингу.

Основними причинами зниження рейтингу Італії названа нестабільність економіки, зокрема, податково-бюджетної сфери, а також проблеми політичного характеру. На думку аналітиків агентства, у Італії, третьої економіці єврозони, на даний момент немає передумов до економічного зростання, багато в чому через управлінську слабкість правлячої коаліції, що не здатна приймати рішення для ефективної боротьби з кризою.

Цьому передувало продовження на місяць міжнародним рейтинговим агентством Moody's розгляду питання про зниження суверенного рейтингу Італії, який на даний момент знаходиться на рівні Aa2. Рішення про перегляд рейтингу Італії було прийнято з кількох причин: аналітики агентства врахували можливі негативні наслідки податково-бюджетної консолідації, необхідної Італії для скорочення держборгу, взяли до уваги той факт, що для країн єврозони зі зростаючим держборгом застосовуються альтернативні умови фінансування, а також послалися на структурні проблеми в макроекономіці.

В останні місяці Італія стала об'єктом підвищеної уваги інвесторів через уповільнення зростання економіки і великого держборгу. У відповідь на це влада країни переглянула пакет заходів суворої економії для скорочення бюджетного дефіциту і стимулювання економічного зростання.

Нагадаємо, в травні агентство S&P переглянуло прогноз по італійському суверенному рейтингу на «негативний». З того часу фінансове становище Італії значно ускладнилося. У середині липня італійський парламент остаточно схвалив план економії бюджету. Офіційний Рим тоді заявляв, що ряд жорстких заходів допоможе Італії заощадити близько 48 млрд євро і до 2014 р. скоротити заборгованість на 0,2% ВВП. Серед цих заходів, зокрема, відмова від підвищення зарплат і прийому на роботу нових співробітників у бюджетній сфері, а також проведення масштабної програми приватизації.

Італія - четверта за величиною економіка Євросоюзу. Держборг країни перевищує 2 трлн дол.