ua en ru

"Укртранснафта" планує транспортувати 4-5 млн т азербайджанської нафти щорічно

Автор: RBC.UA
"Укртранснафта" планує до кінця 2011 р. налагодити через свої транспортні системи постачання 4-5 млн т азербайджанської нафти на рік. Про це повідомив головний виконавчий директор "Укртранснафта" Олександр Лазорко.

"Укртранснафта" планує до кінця 2011 р. налагодити через свої транспортні системи постачання 4-5 млн т азербайджанської нафти на рік. Про це повідомив головний виконавчий директор "Укртранснафта" Олександр Лазорко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми хочемо поставляти через системи" Укртранснафти "нафту. Зараз ми ведемо переговори з такими транспортними компаніями як "Гомельтранснафта", це Білорусь і з польською компанією "Піянь". Це державні компанії. Пропускна здатність сьогодні цього нафтопроводу становить близько 80 млн т. Реально сьогодні російська нафта транспортується в обсязі 50 млн т на рік. БТС-2 планує зняти ці обсяги з Білорусі та Польщі. А саме з нафтопровідної транспортної системи по якій йшла російська нафта до Німеччини", - зазначив Лазорко

Так само він відзначив, що планує зняти 7 млн т казахської нафти, обсяги якої підуть на БТС-2, і близько 4-5 млн т російські виробники знімуть зі своїх обсягів у зв'язку з тим, що б не платити транспортні тарифи.

"У зв'язку з цим звільняється 5-8 млн т нафти. Це одна з трьох труб може бути вільна від обсягів і ми зможемо заповнити цей обсяг азербайджанською нафтою. Як мінімум близько 4-5 млн т на рік. Ми плануємо це зробити до кінця цього року ", - заявив Олександр Лазорко.

Він також повідомив, що "Укртранснафта" планує поставити до Чехії через нафтопровід Одеса-Броди близько 1,5 млн т азербайджанської нафти в 2012 р. "Конкретні обсяги поставок сьогодні обговорюються з власниками нафтопереробних заводів Кралупи в Чехії і обговорюється з транспортною компанією Словаччини Transpetrol, через яку будуть ці продукти йти до Чехії. Оскільки завод в Кралупах транспортує близько 2,5 млн т нафти каспійської через Трієст (Італія), ми плануємо розпочати після експериментального прокачування близько 300 тис. т. І вийти на річний обсяг близько 1,5 млн т в 2012 р.", - заявив Лазорко.

Також він зазначив, що в 2011 р. Україна планує прокачати в Європу своїм трубопровідним транспортному до 300 тис. т нафти: "В план на цей рік - до 300 тис. т нафти, наступний рік покаже від цих контрактних зобов'язань і від тих експериментів, які ми зробимо на Каспій, на Європу. Виходячи з цього будуть укладені контракти на конкретні обсяги. Я думаю, в жовтні ми будемо вже знати обсяги, які будуть транспортовані в Європу 2012 р.".

Відзначимо, в кінці липня ц.р. заступник віце-президента Держнафтокомпанії Азербайджану (SOCAR) Віталій Беглярбеков заявив, що компанія веде переговори з Чехією і Словаччиною щодо можливих поставок азербайджанської нафти на ринки цих країн. За словами представника SOCAR, мова йде про те, щоб освоїти маршрути доставки нафти не тільки на територію Чехії, а й, по можливості, Словаччини та Угорщини.

Раніше Беглярбеков говорив, що на ринку Середземномор'я реалізується близько 45% азербайджанської нафти. Ще 20% продається на ринках Північної Америки. В даний час тривають роботи зі створення Євроазійського нафтотранспортного коридору. У реалізації цього проекту зацікавлені Україна, Польща, Литва, Грузія.

Нагадаємо, 24 лютого Янукович провів зустріч з міністром закордонних справ Азербайджану Ельмаром Мамед'яровим, на котрій було обговорено низку питань щодо залучення енергетичних ресурсів з Азербайджану. Глава держави відзначив неухильне наповнення українсько-азербайджанських відносин прагматичним змістом.

У січні 2011 року в Давосі міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко та його азербайджанський колега Натік Алієв підписали угоду між урядами України та Азербайджану про заходи з розвитку співробітництва у сфері транспортування нафти територією України.

Раніше, 28 жовтня 2010 р. Україна і Азербайджан домовилися створити робочу групу для підготовки нової угоди з постачання енергоресурсів до України.

У той же день Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що Азербайджан готовий збільшити постачання нафти в Україні в перспективі. Алієв додав, що "від того, наскільки буде успішним співробітництво в питанні постачання нафти, буде залежати вирішення інших питань, що стосуються поставок інших енергоресурсів ".

Також за словами Алієва, на даному етапі є нові ідеї і можливості для розширення двосторонньої співпраці в енергетичній сфері. Як заявив Президент Азербайджану, енергетичний блок двосторонніх відносин позитивно впливає на зростання товарообігу між країнами. Алієв також відзначив, що теми співпраці в нафтовій та газовій сферах, будуть мати велике значення для розвитку двосторонніх відносин.